Jak wyczyścić matrycę


(Adrianek) #1

Przyszedł do mnie kolega z laptopem i jak go otworzyłem to zobaczyłem okropnie brudny ekran, odciski palców, cały w kropki po mokrej mowie i kichnięciach. Tego się nie wyczyści tak na sucho. Czy mogę wilgotną szmatką go wymyć i następnie suchą wypolerować? Jak to się ma zrobić fachowo aby nie uszkodzić matrycy? Dziękuję !!


(_abrakadabra_) #2

Ja wszelkie ekrany LCD u mnie czy to monitor czy TV czyszczę chusteczką higieniczną nasączoną Aromatolem(Amol) :stuck_out_tongue:

Zmywa wsio syfu to raz, dwa nie zostawia smug, trzy nie uszkadza to matrycy i po czwarte kurz się tak do tego potem nie klei :wink:


(Canaletto) #3

W sklepach ze sprzętem RTV AGD znajdziesz specjalne chusteczki nawilżone preparatem czyszczącym do matryc LCD. Drogie to nie jest, a masz pewność, że nie porysujesz matrycy.


(_abrakadabra_) #4

Takie chusteczki to ładny żal :x

Pamiętam jak kumpel kupił lapka i do tego specjalnie takie chusteczki nasączone, raz tego użył, przetarł i same smugi - nie szło tego doczyścić na sucho, szkoda gadać - ale spoko, co kto lubi.


(Marek Krakus) #5

Ja np.do lapka i monitora używam Pronto do mebli w spray-u i ścierki z mikrofibry[tylko].Spray z umiarem żeby nie zalać matrycy.


(Hashimoto) #6

Płyn do mycia szyb/okien + miękki ręcznik papierowy.


(Pan Kambo) #7

LCD czyści się na zimnym ekranie (zimnej matrycy) , NIE NA CIEPŁEJ ,najlepiej kolejnego dnia przed pierwszym odpaleniem,

Wtedy nie powstają żadne smugi, wystarczy do tego zwykły płyn do mycia szyb i miękki papierowy ręcznik.

Pozdro.


(Adrianek) #8

Koledzy, ale ja czytałem, że ekranów w monitorach i laptopach nie wolno myć środkami chemicznymi np. takimi jak płyny do szyb. To już bardziej bym się skłonił do użycia płynu do naczyń np. Ludwik i później sucha ściereczka do polerowania.


(Hashimoto) #9

Czyszczę tak matryce w lapie zawsze i nic się nie dzieje. Co innego matryca w tv, np w panelach plazmowych która jest pokryta czasami filtrami antyodblaskowymi - wtedy czyści się suchą specjalną szmatką, środki chemiczne są niewskazane.