Jak wyczyscic wentylator grafiki

Mam geforca 2mx400 i strasznie wentylator buczy. Prosze o pomoc

Zamiast czyścić bardziej opłaca sie zmienić:PP:PP

Jeżeli myślisz że to pomoże możesz użyc patyczków z wacikami do czyszczenia uszu, ale jeżeli wentylator buczy to może by to spowodowane tym że brak mu smarowania, a w takim wypadku rzeczywiście bardziej się opłaca kupic nowy

Możesz go odkręcić od radiatora i przeczyścić śmigiełka z kurzu, ale z tego co pamiętam bardziej rozkręcić się go nie da.

A ja polecam cos takiego jak pojemniczki ze sprężonym powietrzem (do nabycia w duzych hipermarketach lub (prawdopodobnie) w sklepach komputerowych tez – sa wielkosci dezodorantu i maja taka jakby dodatkowa slomke:) która pozwala na dojscie w zakamarki fajna rzecz a cisnienie wystarczajace żeby przeczyscic sprzet elektroniczny z syfu

Ps. O ile dobrze pamietam to cena około 10 –15 zł

Wyczyszczenie z kurzu to jeszcze nie wszystko, jak na ośce i łożyskach susza :?

Źle pamiętasz, w większości wypadków wystarczy zdjąć zawleczkę z tworzywa sztucznego (znajdziesz to wszystko pod naklejką) i nasmarować ośkę np. za pomocą wazeliny technicznej.

Jeżeli jednak uda Ci ię dostać wentylatorek o identycznych rozmiarach radzę wymieć na nowy. (koszt koło 10 zł lub nawet mniej)

miałem taką karte graf. z wentylatorem ,

jak wentylator buczy [czasem wręcz wyje] , znaczy raczej że sie już wyrobił -"zużył " , czyszczenie może troche pomoże , ale itak będzie po jakimś czasie głośno chodził , możesz ewentualnie go poruszać " przycisnąć "

ja zmieniałem trzy razy wentylator , one chyba takie są bo nawet na stronach internetowych sklepów nie mają dobrych opini takie małe wentylatorki

co do tej zawleczki z plastiku

to jest delikatna i łatwo ją rozwalić

Zostaje założyć tylko nowy wentylator.