Jak wyczyscic zapchany dysk SSD?


(M Sliwinski) #1

Jest niewielki bo i potrzeby sa znikome al edosc szybko sie zapchal. Z 60 GB pozostalo 10gb i za nic nie moge dojsc gdzie to wszytsko siedzi. Gdzie szukac?

-- Dodane 23.12.2010 (Cz) 20:56 --

Doszukuje sie zajetych max 20 GB a gdzie te 30 GB ??? http://img202.imageshack.us/i/captureoke.png/


(CzoQś) #2

1) Większość programów i gier instaluje się w Program Files więc na początek to chyba spróbuj coś niepotrzebnego odinstalować

2) Nikt z nas nie wie przecież gdzie trzymasz pliki typu mp3/avi/jpg itp więc to zadanie należy wyłącznie do Ciebie (wywal zbędne/niepotrzebne/których nie słuchasz/nie oglądasz)

3) jeśli masz sporo pamięci ram możesz pokusić sie o wyłączenie pliku wymiany (ja mam tak przy 3GB ramu - plik wymiany sporo zajmuje)

4) jeśli nie korzystasz z hibernacji to też możesz odpowiednią komendą wyłączyć plik hibernacji jaki tworzony jest automatycznie o wielkości odpowiadającej pamięci ram

5) jeśli instalowane były różne programy w dużej ilości i odinstalowywane, ściągane jakieś aktualizacje itp to zapewne coś pozostało w katalogach tymczasowych i sobie tam siedzi - użyj któregoś z programów do oczyszczania dysku - ccleaner / odkurzacz


(tifoso) #3

Jak widać dwa pliki zabierają Ci miejsce, jest to hiberfil.sys odpowiedzialny za hibernację systemu i pagefile.sys - plik pamięci wirtualnej.

hiberfil.sys - [możesz całkowicie wyłączyć](http://www.searchengines.pl/Optymalizacja-i-odchudzanie-XP-t5989.html/page st 45 p 54508#entry54508)

pagefile.sys - [optymalizacja pamięci wirtualnej](http://www.searchengines.pl/Optymalizacja-i-odchudzanie-XP-t5989.html/page p 54477#entry54477)

.


(M Sliwinski) #4

Okazalo sie to byl plik wymiany, mam 16 gb ramu wylaczylem go przez 'no paging file' +set

Dziekuje!