Jak wydobyć URL do filmu na Facebooku?

Czy ktoś wie jak dogrzebać się do URL pliku wideo na FB po ostatnich zmianach wyglądu? Wcześniej można było ładnie sobie to wyświetlić, teraz FB to ukrył/usunął, a czasem to by było przydatne.

Czy chodzi o adres URL bezpośrednio do czystego zasobu z filmem? Odpalasz konsolę - w Chrome F12, potem zakładka Network, filtr Media i włączasz stronę FB, odpalasz film. Film będzie się ładował w częściach. Skopiuj adres URL jakiejś części i wykasuj z niego ostatnie dwa parametry czyli &bytestart=xxxx&byteend=yyyyy i masz bezpośredni adres do filmu (nie wiem czy zawsze zadziała, zrobiłem test i było ok).

Ewentualnie skorzystaj z dodatku albo strony pośredniczącej, która sama zmontuje odpowiednio adres URL, np https://fbdown.net/

Pobierz sobie youtube-dl (windows/linux) (https://yt-dl.org/download.html). Jest to aplikacja CLI, ale URL łatwo uzyskać (*automagicznie) np.:

youtube-dl -g "https://www.facebook.com/MrBean/videos/a-missed-train-/688709298407413/?__so__=discover&__rv__=popular_videos"

O, nie wiedziałem że youtube-dl radzi sobie również z Facebookiem.

I nie tylko. Scraperów ma bardzo wiele, dlatego też jest zbanowany na github.com. Co więcej jeżeli z konsoli przeglądarki podasz mu link do multimediów (DASH/obojętnie jakich) to z 99.9% stron sobie finalny link wyodrębni.
Praktycznie wszystkie strony społecznościowe obsługuje OTB.