Jak wydobyć wygaszacze ekranu z windows 98

Pytanie, jak w tytule. Mam folder z windows 98 i nie mam zielonego pojęcia, jak z niego wydobyć wygaszacze? Chciałabym je dodać do wygaszaczy visty. Jak mam to zrobić? Mój kolega wie, ale nie chce mi powiedzieć.

Wygaszacze ekranu to pliki o zakończeniu .scr

Wejdź w wyszukiwanie plików i folderów cz jak to się tam w win98 nazywało i wpisz : *.scr , i zaznacz wyszukiwanie w folderze w którym jest zainstalowany windows.

niestety w viscie nie wiem gdzie jest taka wyszukarka. w xp wiedzialam ale tutaj nie wiem. Znalazlam tą szukajkę ale nic mi nie wyszukalo :confused: To co ja mam zrobic???

Masz klasyczne menu start czy domyślne?

Domyślne

Dodane 01.11.2009 (N) 16:47

Przekopałam wszystkie pliki i foldery z win 98, ale nigdzie nie ma tam śladu .src

Więc naciskasz przycisk start,na dole w pasku rozpocznij wyszukiwanie wpisz:*.scr i wciśnij enter.

Otworzy się nowe okno, w którym wybierasz wyszukiwanie zaawansowane.

Potem w nazwie wpisz znowu *.scr , a w lokalizacji podaj dostęp do folderu z win98.

Udało mi się stad http://jesterpm.net/downloads ściągnąc wygaszacze, ale cos nie dzialaja u mnie. Pojawia sie czarne tło po uruchomieniu któregokolwiek.

Dodane 01.11.2009 (N) 16:56

Już to robiłam, nie znalazlo.

U mnie działają.

Dodane 01.11.2009 (N) 17:02

Kliknij prawym klawiszem myszy na pliku wygaszacza i wybierz testuj.Staraj się nie poruszać myszką bo zaraz zniknie.

Nawet ppm Testuj nie działa, dalej jest czarny ekran. A gdzie je trzeba wrzucić? Bo czytając google, to pisze ze do C:\WINDOWS\Resources\Screensavers ale tam nie ma takiego folderu. Nie wiem, gdzie w Viscie sa wygaszacze. Głównie zalezy mi na Mystery.src

ppm-zainstaluj.

Dodane 01.11.2009 (N) 17:49

\WINDOWS\Resources\Screensavers jest folderem ukrytym więc musisz włączyć w opcjach folderów pokazywanie ukrytych plików i folderów.

Mała poprawka działają ale nie wszystkie ,Mystery niestety nie a wygaszacze są w \system32

No to wielka szkoda. Mnie wlasnie na Mystery zalezy, to co zrobic zeby działało? Nie mam na ppm Zainstaluj

Dodane 01.11.2009 (N) 18:23

Nawet z ukrytego nie widac katalogu screensavers. To w Resources czy system32 to jest bo juz nic z Ciebie nie wiem :confused: Ani tu ani tam nie widac zadnego folderu screensavers nawet przy opcji pokazywania ukrytych katalogow. Kurcze nie radze sobie kompletnie z tym. Na angielskich forach jakos im te wygaszacze dzialaja a ja nie mam pojecia gdzie na tej zakichanej viscie mam folder z wygaszaczami??? Czy ktos moze mi pomóc? Bardzo niewygodna jest ta vista. Wolałam xp. a niestety na laptopach teraz nie da sie xpeka zainstalowac.

Plik z wygaszaczem kopiujesz po prostu do C:\WINDOWS\system32

No dobrze skopiowałam, ale nie widać go w okienku Personalizacji, by móc go wybrać z rozwijalnej listy. Poza tym i tak nie działa :confused:

Obejrzyj najpierw to video i\lub podobne.

Idź na strone http://kcomputerzone.ca/

W sekcji downloads wybierz Plus! 98,pobierz plik,rozpakuj i uruchom jako administrator.

Według autora działa w Viście,u mnie jednak tak nie jest,tzn.działa ale nie wszystko.Może to wina SP2 i na czystej Viście by działało,niestety nie wiem.

Jeżeli uda mi się coś jeszcze wykombinować to dam znać.

Wgrałam to, ale to są tylko themsy, a nie wygaszacze. Patrzyłam też na YouTubie, ale nic szczególnego nie znalazlam.

Są i wygaszacze w C:\WINDOWS\System32.Ten który cię interesuje to Mystery.scr,jest też plik Mystery.dll którego ten wygaszacz wymaga.

Teraz gdy klikniesz PPM na Mystery.scr i wybierzesz testuj,działa.

Niestety niem tak łatwo bo nadal niema go w Ustawieniach wygaszaczy,więc nie możesz go ustawić.

Działa! !!

Vista coś nie bardzo lubi Mystery,więc trzeba ją do tego zmusić :smiley: Ale po kolei.

1.Pobierz i zainstaluj Free Screensaver Manager

2.Free Screensaver Manager ustaw tak jak na obrazku

70519947.jpg

Zauważ że jest wiele wpisów z MicrosoftPlus!,będziesz musiała sama znaleźć który to Mystery(u mnie jak widzisz ostatni)

3.W wygaszaczach ekranu ustaw tak:

capturetu.jpg

Voila!

Super! !!

http://www.mediafire.com/?zgj4tjzznmr

Na tej stronce jest mały programik, który ma w sobie wszystkie themsy i wygaszacze ekranu z Windowsa 98 ( w tym wspomniane “Mystery”). Program nazywa się “w98pl.exe”. Trzeba go pobrać, odpalić i wszystko się samo ładuje. Postępujcie zgodnie z tym, co się wyświetla, a wszystko będzie działać. Mnie działa i jestem zadowolony =].

Czytałem, że bez problemu działa pod Vistą xD.

Pozdro! :slight_smile: