Jak wydrukować ebooka jak książkę?

czesc

mam problem ponieważ, kupilem ebooka na internecie i nie wiem jak go teraz dobrze wydrukować.

Chce go wydrukować jak książkę, czyli na 1 stronie A4 żeby zmieściły się 4 strony z PDFa. wiem że trzeba ustawić orientacje poziomą i 2 strony na jednej kartce

tylko jak ustawić, żeby drukować 1 i 2 stronę ale potem dopiero 5 i 6 ? bo jak książka ma 500 stron to nie będę chyba wpisywał stron ręcznie bo to sporo roboty.

pozdrawiam

Hej,

Też miałem podobny problem, gdy drukowałem moją pracę licencjacką, a później magistra. Trzeba było oddać dokładnie w takim układzie, o jakim piszesz. Jako że nie udało mi się znaleźć nic sensownego, sam sobie poradziłem dzięki Excel’owi i notatnikowi. Więc kolejno robisz tak:

:arrow: w Excelu tworzysz formatkę, która ma wskazywać poszczególne strony. W kolumnie A wpisujesz wartość 1, w kolumnie B wartość 2, w kolumnie C funkcję =A1+4 i analogicznie w D funkcję =B1+4. Następnie przeciągasz komórki kolumn tworząc ciąg liczbowy. W Excel’u starszym niż 2007 powinno wystarczyć kolumn do strony 510,

:arrow: przygotowaną formatkę zapisujesz w pliku o formacie CSV - czyli jako tekst oddzielany średnikami,

:arrow: zapisany plik otwierasz w notatniku i z menu Edycja wybierasz Zamień i zamieniasz średniki na przecinki - takim sposobem otrzymujesz numery stron do drukowania. Do wydrukowania kolejnych stron zmieniasz tylko wartości w komórkach A i B na 3 i 4.

Pozdrawiam,

Dimatheus