Jak wydrukować stronę www do pliku PDF bez podziału na A4

(Miszkurka2000) #1

Nie potrafię wydrukować strony WWW do pliku PDF. Ważne aby nie była ona podzielona na strony A4 tylko jako jeden ciąg bo chodzi o to żeby się grafika nie połamała między stronami.

Wypróbowałem już kilka darmowych programów do wydruku do PDF i nic.

Czy jest taka możliwość ?

(roobal) #2

Próbowałeś ustawić na A3? Jaka przeglądarka przede wszystkim? Firefox umożliwia zmianę ustawień strony i kilka opcji drukowania.

Pozdrawiam!

(Miszkurka2000) #3

Chodzi mi o taką stronę

http://pl.wikibooks.org/wiki/Szachy/Wersja_do_druku

Drukuję spod Opery poprzez zainstalowany program z DP do wydruku do PDF-a.

Na A4 łamie obrazki, na A3 pewnie będzie to samo.

Chodzi mi o to żeby wydrukować jako jedna, długa strona PDF. Najlepiej gdyby było takie uniwersalne ustawienie żebym mógł zrobić drukuj i po kłopocie.

Coś podobnego jak Maxthon robi ze zrzutem całej długiej strony do pliku graficznego.

(Mirkolo7) #4

Na około można to zrobić tak, sprawdzasz ile kartek A4 będzie zajmować wydruk,

i potem ustawiasz niestandardowy rozmiar papieru na daną długość A4*ilość_stron

np wysokość 297mm*10stron=2970mm

czasem będzie trzeba będzie odjąć jakąś stronę, bo nie ma marginesów dolnych i górnych itp.

A nad automatem to trzeba się zastanowić,

(Meegosh) #5

Witam,

Polecam PDFCreator. Następnie w oknie drukowania weź Właściwości... drukarki (w naszym przypadku PDFCreator) i opcje Zaawansowane... następnie w gałęzi Papier/wyjście wybrać rozmiar pamieru na Niestandardowy rozmiar strony PostScript >edytuj i zmień wysokość niestandardowy wymiar strony, tu już musisz sam ocenić jak duży ma być to dokument.

(Miszkurka2000) #6

Mirkol - Twój pomysł mi się podoba. Drukowanie pdf-a na 2x ale z dobrym efektem.

Będę musiał spróbować.

Najbardziej jednak odpowiadałaby mi opcja Rozmiar Automat czyli dopasowujący się automatycznie do źródła.

(mysz 1) #7

Możesz pobrać PDF .

http://w438.wrzuta.pl/plik/axXBzdAsmrA/szachy

(Miszkurka2000) #8

Dzięki Mysz ale przecież nie będziesz mi przerabiać za każdym razem.

(mysz 1) #9

Stronę można pobrać przez Office Word i zapisać do PDF .