Jak wydrukować

Otrzymałem trochę materiałów w postaci Typ: Obraz TIF ; oraz Typ: Obraz JPEG. W związku z powyższym moje pytanie w jaki sposób i czy w ogóle istnieje możliwość przeniesienia tekstu z tych obrazów na Worda.

Dysponuję drukarką atramentową HP 3650. Czynność taką chcę wykonać z racji tej,że nie wszystkie informacje zawarte w tych obrazach są mi przydatne, natomiast zależy mi tylko na wybranych tekstach.

Nie. Z plików bitmap nie możesz “skopiować” tekstów, gdyż jest to obraz. Możesz próbować próbować programów OCR. Znacznie łatwiejsze i szybsze jest ich przepisanie

tu się nie zgodzę, jeśli tekst jest drukowany “ludzką” czcionką (Times new roman, arial, verdana itp.) to o wiele szybciej będzie programami OCR.

bornholm , pokaxny zbiór tych programów jest na portalu

Nie do końca :slight_smile: Akurat w tej kwestii mam doświadczenie (kilka tysięcy stron tekstów) pisanych “ludzkim fontem” :slight_smile: Wszystko zależy od jakości materiału. Niestety, w wielu przypadkach trzeba ręcznie wprowadzać korekty i uczyć program ich prawidłowego rozpoznawania. Przy dużej ilości tekstu, faktycznie szybciej pracuje się na ocr’ze. W przypadku bornholm’a podejrzewam, że tekstu jest niewiele i zabawa ocr’em może być przerostem treści nad formą :slight_smile: