Jak wyeksportować wiadomości i kontakty z Outlook Express

Mój kolega chce zmienić dysk. Na starym ma działającego outlook express. W jaki sposób wyeksportować ma wiadomości i kontakty ze starego oraz w jaki sposób zaimportować je w nowym. Czyli chodzi mi o to żeby w nowym OE było tak samo jak w starym.

Najprościej to wejdź w Outok Express–>Narzędzia–>Opcję–>Konserwacja–>Folder magazynu.

1)Można zmienić folder na inny o dowolnie wybranej nazwie np. na inną partycję (pliki zostaną automatycznie przeniesione). Po zainstalowaniu winowsa znowu ustawiamy folder magazynu na ten katalog który sobie wybraliśmy.

2)Można też po podejrzeniu nazwy folderu i gdzie się on znajduje skopiować ten folder, a po zanstalowaniu windowsa umieścić w standardowym folderze magazynu pliki wcześniej skopiowane.

Chyba jeszcze prościej jest skorzystać z tego programu http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1614&t=68

Sama korzystałam, działa bardzo dobrze. Polecam :slight_smile:

Pzdr,

Wiaterek

Ale czy ten program skopiuje kontakty i wiadomości a potem je odtworzy w nowym OE?? Bo w opisie tego nie wyczytałem.

Nie pamiętam już, czy książka adresowa jest archiwizowana. Kontakty najprościej zarchiwizować poprzez eksport do pliku, a potem z tego pliku importujesz i już masz je z powrotem -i tak radzę zrobić.

Natomiast wiadomości wszystkie na pewno archiwizuje (w opisie zresztą jest to zaznaczone). Swego czasu usunęłam przez przypadek folder Indentities, miałam zupełnie wyczyszczonego OE z wiadomości i wcześniej archiwizując tym programem wszystko za jego pomocą przywróciłam.

Wszystko znajdziesz tu: http://republika.pl/gliniecki/oe.html