Jak wyeliminować "puste pola" w auto-odtwarzaniu?

Witam serdecznie :smiley:

Jeżeli zna ktoś sposób na rozwiązanie mojego małego, lecz dla mnie dokuczliwego problemu proszę o pomoc.

Po odinstalowaniu dwóch programów nadal w auto odtwarzaniu mam bezużyteczne dwie funkcje :

ae3a107911b98e5bm.jpg

funkcje widać lecz bez ikon wiec są niedostępne , po włożeniu CD i kliknięciu w którąś z nich nic sie nie “dzieje” -(logiczne bo przecież programów niema na dysku)

Jeżeli dobrze rozumuje to “coś” należy wykonać w rejestrze ,jako że należę do dość “bezpiecznych” użytkowników komputera wole sie zwrócić o poradę do useruw którzy są bardziej zaawansowani w tym temacie i mogli by mi doradzić jak sie pozbyć pustych wpisów w auto odtwarzaniu ??

http://www.frazpc.pl/b/176519

Ręczni oczywiście też można. Ale bezpieczniej można to zrobić całkiem sympatycznym i darmowym programikiem AutoPlay Repair. Pozwala dodawać, usuwać i edytować pozycje autostartu napędów wymiennych a co ważniejsze - każda operacja poprzedzona jest automatycznym backupem zmienianych wpisów.

Jedyna “wada” (choć tylko dla fanatyków i innych dziwaków :wink: ) - wymaga .NET Framework 2.0

nowy10 nie takie proste jak ci sie wyszukało :mrgreen:

w rejestrze cala masa wpisów… i co wszystkie mam usunąć ?

zainstalowałem pakiet “magix’a” (3 programy)z czego dwóch programów nie potrzebuje a jeden jest mi bardzo przydatny ,nie chciałbym usunąć czegoś co jest mi potrzebne .

podany przez Ciebie link “mówi” zbyt ogólnikowo wiec raczej powstrzymam sie co do porad z tej stronki …

przed każdą operacją robisz kopię rejestru i w razie problemów przywracasz do stanu początkowego, jeśli sa 3 wpisy od jednego programu to i tak musisz znać ten, który jeszcze potrzebujesz

@ nowy10. Mod wyciął IMO odrobinę za dużo z tego wątku, a że lubię czasami popatrzeć co też ludzie na śmietnik wyrzucają ;-), znalazłem pytanie o Vistę i wpis Opery.

Czy AutoPlay Repair działa na Viście nie wiem (na stronie APR nic o tym nie wspominają). Ale ten programik (CleanHandlers) działa. Przynajmniej wg opisu, nie miałem okazji testować na Viście.

P.S. Chociaż w sumie… AutoPlay Repair powinien działać także na Viscie. W obu systemach akcje autoodtwarzania przechowywane są w tym samym miejscu, czyli w

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ AutoplayHandlers \ Handlers \

i

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ AutoplayHandlers \ EventHandlers \

W Viscie może być jedynie problem ze stawiającym okoniem UAC, czyli problem z modyfikacją HKLM.