Jak wygenerować listę haseł o określonym schemacie?

Czołem!

Potrzebuję wygenerować listę haseł według pewnego schematu. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Tzn. coś już tam próbowałem programem PWNGen2 ale nie osiągnąłem żądanego efektu.

Jak ma wyglądać hasło

(z^)s1s2s3

gdzie:

z - to brak znaku lub znak z tego zbioru: 1!-_* (* Ta gwiazdka to spacja)

z^ - to samo co (z) tylko, że znaki na początku i końcu powtarzają się symetrycznie i mogą występować podwójnie

S1 - to któreś ze słów: Homo, homo

S2 - to któreś ze słów: Sapiens, sapiens

S3 - to któreś ze słów: Neandertalensis, neandertalensis, Neardentalensis, neardentalensis

Zatem przykładowe hasło może wyglądać tak: !!HomoSapiensNeandertalensis!! lub !Homo_sapiens_neandertalensis!

Wdzięczny będę za wszelką pomoc.

Chciałbym się dostać do starego kontenera TrueCrypta ale nie pamiętam dokładnie hasła.

Przeniesione z działu Bezpieczeństwo.

Nie wiem czy dobrze wszystko zrozumiałem z tymi schematami, ale dużo tego jest - 6912. :slight_smile:

generator

Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Jest jednak problem. Przy pobieraniu AVG krzyczy, że “Znaleziono Luhne.Fiha.A”. Pobrałem go na virtualnym systemie aby obejść potencjalne niebezpieczeństwo, ale próba uruchomienia programu nie dała efektu. Wyskoczył komunikat, że “aplikacja nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32”.

Jak ugryźć ten problem?

Czy to jest jakiś skrypt?

7000 kombinacji to nie tak dużo. Wszak i tak pracę wykonuje automat.

AVG niech sobie krzyczy, to pokazuje jak w niektórych przypadkach informacje antywirów są guzik warte.

Przetestowalem też do dodatkowo na stronie:

https://www.virustotal.com/pl/

i z 46 programów na 4 są takie informacje:

AntiVir TR/Crypt.CFI.Gen

CAT-QuickHeal (Suspicious) - DNAScan

Jiangmin Win32/Virut.bn

VIPRE Trojan.Win32.Generic.pak!cobra

Inne programy informują, że plik jest czysty. Gdybym, to nie ja pisał ten programik, to też bym miał wątpliwości, ale różne informacje też budzą wątpliwości.

U mnie program się uruchamia i sprawdzałem na Windows8, Windows7, Windows XP.

ciekawe jaki ten Twój system na ktorym się nie uruchamia.

To programik wykonywalny czyli plik z rozszerzeniem exe, ale można by to napisać w dowolnym języku.

tu masz link do wyników działania programu czyli pliku tekstowego.

hasla

@floyd

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Wyłączyłem AVG i pobrałem program jeszcze raz. Oczywiście tym razem nie było, żadnego alarmu. Program też odpala się bez problemu. System to Win7 i Win8 na virtualu.

Dzięki za pomoc. O taką właśnie listę mi chodziło. :slight_smile:

Jak można zrobić samemu taką listę. Czy wymaga to wiele zachodu?

Znalazłem wprawdzie w necie fajny program o łopatologicznej obsłudze, który by wykonał to zadanie, tyle że wersja testowa generuje do 100 haseł. Program jest już stary i niestety nie ma nawet swojej strony w sieci. Program to ArtumSoft Universal Password Generator, do pobrania stąd http://archive.org/details/tucows_37225 … _Generator