Jak wygląda drzewo n-arne?

Witam.

Czy moglibyście podrzucić jakiś kod (najlepiej c++) jak wygląda zwykłe, najprostsze drzewo n-arne?

Takie na strukturze, albo klasie bez użycia STL’a itp.

Byłbym wdzięczny, gdyż nie mogę zrozumieć jak te drzewa działają.

Pozdrawiam.

Jeśli bez STL’a to najprościej zacząc od napisnia jakiejś listy (linkowanej, czy swobodny dostęp - nie istotne). Załóżmy, że na nasze potrzeby to będzie List;

struct Node {
    ListNode* lista_dzieci; // obowiązkowe
    Node* rodzic; // nie obowiązkowe, ale w niektórych algorytmach (backtrack) przydatne
};

Nie mniej to naprawdę zależy czasami niektóre drzewa idzie zrobić na tablicy, np. kopiec. Ale to będzie takie najbardziej generyczne drzewo ogólnego przeznaczenia.

Ok. Dzięki kostek.

Czy jak by coś to mogę tu wrzucić swój kod żebyście mi sprawdzili?

Z reszta przydałby się tu taki dział/poddział do sprawdzania poprawności kodu.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

Nie bardzo wiem, co chcesz, żeby tobie sprawdzić. Tu nie ma większej filozofii, ponad to co napisałem.

Rozumiem, ale chodziło mi po prostu o to, czy jak napisze sobie drzewko i nóż coś mi nie zadziała to czy wtedy mi sprawdzicie?

Myślę, że nie powinno być problemu. Tylko bądź precyzyjny z przykładami tego jaki jest wynik, a jaki powinien być według ciebie. Bo czasem coś może działać dobrze, tylko nie tak jak chcesz.

A mógłby ktoś dać linka do jakiegoś przykładu drzewa i funkcji, która wstawia nowy element?

Bo robię coś i nic mi nie wychodzi.

Zajrzyj do implementacji STL’a

Wstawianie elementu drzewa == wstawianie elementu do listy, jeśli wpiszesz w Google: “Linked list c++” albo “Array list c++” otrzymasz to czego szukasz. Po prostu na drzewo powinieneś patrzeć jak na grupę list połączonych ze sobą, ale w taki sposób, że dla dowolnych wierzchołków {X, Y} nie istnieje cykl.