Jak wygląda praca programisty/webmastera?

Witam :slight_smile:

Mam takie jedno pytanie, które mnie interesuje :slight_smile:

Chciałem się zapytać jak dokładnie wygląda praca programisty aplikacji internetowych?

Wiem,że on musi znać html5, css3, php, mysql,sql… ajax, jquery… cms, mvc… i tutaj pytanie :slight_smile:

on to musi znać na pamięć te wszystkie skrypty?? czy on wraca do podręcznika czy materiałów, ewentualnie szuka pomocy na google??

Bardzo proszę o odpowiedź. Jakoś ciężko mi uwierzyć aby programista znał tyle języków programowania na pamięć. Te wszystkie klasy, reguły itd… to jakiś koszmar.

Tak samo jak z frameworkami typu bootstrap czy cakePHP. Programista to on musi znać na pamięć to wszystko nie wracając w pracy do podręcznika??

Jak to wygląda ich praca?? Z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Najważniejsza jest umiejętność korzystania z dokumentacji. Wiele rzeczy jesteś w stanie zapamiętać, ale nie wszystko.

Dlatego programista musi umieć znaleźć dokumentację, gdzie opisano, jak coś zrobić, czym i po co. Czyli tak, bez Google i StackOverflow nie ma życia :slight_smile: Czasami są też przykłady, które wystarczy skopiować i dostosować do własnych celów.

Używane IDE (środowiska programistyczne) też pomagają i podpowiadają, np. kolejność parametrów, czy nazwy funkcji.

Ale to nie oznacza, że nie trzeba nic umieć - po prostu po pewnym czasie wiele rzeczy się zapamiętuje i z nich po prostu korzysta już bez jakiejkolwiek pomocy, sięgając do niej tylko w specyficznych przypadkach.

Wszystko to kwestia praktyki. Co do tych for, to da ci to tylko jak sam chcesz coś zrobić (a nie jak większość gotowiec i do widzenia).

A co do tej mnogości wszystkiego, trochę się miesza na początku (np piszesz jeden program w kilku różnych językach …, ale z czasem to przechodzi :P)

Nie musi znać PHP, są dziesiątki lepszych technologii do robienia aplikacji internetowych.

Na pamięć trzeba znać składnie i zasady języka, wiedzieć jak realizuje się w nim pewne operacje. (Np. obsługę błędów.) Do tego trzeba znać nazwy funkcji/klas do pewnych podstawowych operacji, takich jak np. obliczenie potęgi albo odwrócenie łańcucha znaków.

Myślisz, że StackOverflow czy oficjalne fora bibliotek i frameworków są tylko dla początkujących? :slight_smile:

Wszyscy w pracy tam zaglądają w poszukiwaniu rad i rozwiązań.

Ja znam na pamiec kilka jezykow, ale glownie trzeba miec na celu skladnie, zastosowanie oraz radzenie z bledami.

Znam C, C++, C#, jezyki webowe(xhtml, css, php, js, sql) oraz java, asm i ucze sie teraz pythona. Wybieram takie jezyki co

mi sie przydadza :wink: a poza tym umiem obsluge duch-trzech CMS-ow i dwa systemy (obsluga) LInux i Windows.

Pracuje jako programista aplikacji webowych a ostatnio sie powoli przekwalikuwywuje na nieszczesna java android :frowning:

Praca fajna naluzie, glownie polega na wspolpracy i spotkaniach :wink: