Jak wygląda reinstalacja Windowsa 8 Upgrade?

Czy Win 8 upgrade to jest jedno razówka bo jak mam dokonać jego instalacji w przyszłości jeśli nie mogę już instalować xp-eka gdy na przykład stracę partycje systemową choćby na skutek działania wirusa lub ulegnie uszkodzeniu dysk ?

Edit:

Lub jak zainstalować go na nowym kompie bo wychodzi na to że zapłaciłem za dwa systemy i w przyszłości mogę zostać bez żadnego z nich.

Czego nie rozumiesz. Masz system XP - to i masz instalator. Stracisz partycję z systemem to zainstalujesz ponownie.

Masz licencję na XP, a nie masz instalatora - zorganizuj sobie instalator XP (od kolegi, legalnego źródła)…

Ja wiem jak technicznie z reinstalować system chodzi mi tylko jak to jest z licencją która mówi że niemożna z poprzedniego systemu korzystać ponieważ niejako nowa licencja zastępuje poprzednią rozumiem że sama instalacja starego Windowsa nie podpada pod “korzystanie ze starego systemu” ja po prostu słyszałem że nie wolno instalować oprogramowania na które niema się ważnej licencji a Upgrade ją ponoć zastępuje stąd moje pytanie czy po tym jak kupiłem dwa razy Windowsa nie pozostaje w żaden sposób sprzeczny z jego licencją bo płytkę ze starego a nawet rachunek wciąż mam i technicznie niema z tym problemu.

Kupując upgrade do Win8 nabywasz licencję…

Jeśli wcześniej miałeś licencję na XP i powiedzmy, że wyrzucisz-zgubisz rachunek (licencję) na upgrade Win8 to zostaje licencja na XP, nadal…

Nie kupiłeś dwa razy Windowsa… kupiłeś XP i upgrade do 8…

Zapewne masz rację moje wątpliwości wzbudził po prostu ten zapis w licencji " Po dokonaniu uaktualnienia Licencjobiorca nie zachowuje żadnych praw do oryginalnego oprogramowania i nie wolno mu tego oprogramowania dalej używać ani w żaden sposób go przenieść" i z tego wynikła moja obawa jak rozumieć ten zapis.

Tutaj bardziej chodzi o to, żeby równolegle nie używać XP i 8. Zauważ, że licencja na 8 jest upgradem, który możesz ale nie musisz zrobić po ewentualnej reinstalacji systemu.

Przyznaje, że temat licencji Windows zawsze był ciężki…