Jak wyjąć napęd CD z kompa?

Chcę wyjąć napęd CD umieszczony najwyżej ze wszystkich (mam jeszcze dwa) i mam problem. Po pierwsze, dokładnie po jego drugiej stronie jest zasilacz, który skutecznie uniemożliwia wyjęcie go na więcej niż kilka cm a po drugie czy mam odkręcić śrubki po obu stronach kompa czy wystarczy z jednej (jak w przypadku wyjęcia dysku twardego). Jeśli także po drugiej, to znaczy, że zdjąć należy też tę wielką metalową płytę pod obudową. Mnóstwo demontażu, by wyjąć jeden napęd, czy tak?

Napęd wyjmujesz na zewnątrz obudowy a nie do środka (w większości przypadków), więc zasilacz nie będzie przeszkodą, czasami trzeba zdjąć przednią ściankę obudowy komputera.

Śrubek odkręcasz tyle ile masz przykręconych, nie da rady mniej wykręcić, skoro dysk masz przykręcony z jednej strony to odkręcasz tylko z jednej.

Dzięki ale po zdjęciu obudowy z drugiej strony widzę, że tam też jest jakaś pojedyncza śrubka (po drugiej stronie na wysokości tego napędu jest ich kilka). Z dyskiem twardym było o tyle inaczej, że śrubki były inne (typowe pod śrubokręt gwiazdkowy)i rzeczywiście tylko z jednej strony.

Pokaż zdjęcie.

Śrubki powinny być po obu stronach. Odkręć wszystko co uważasz, jedna więcej przecież nie zaszkodzi ;p