Jak wyjąć płytę główną z obudowy?

No więc tak :

Kupiłem nowy procesor Intel Pentium D 950 3,4 Ghz, ale jak się okazało aby go wymienić muszę wyjąć całą płytę główną.

Mógłby ktoś dać mi instrukcję, najlepiej z jakimiś obrazkami, jak się w/w wyjmuje ?

Nie piszcie żebym zawołał informatyka bo tak każdy głupi potrafi, a ja chcę mieć frajdę i doświadczenie na przyszły raz xD

P.S. Nie dawajcie fragmentów o tym jak uaktualnić Biosa bo mam wersję F4 i nie muszę uaktualniać.

No to jak chcesz mieć “frajdę”, to padaj jeszcze firmę i model płyty głównej, bo inaczej będziesz miał instrukcje na “zazwyczaj”.

To nie nowy procesor, ale bardzo stary, model sprzed 5 lat.

Najprawdopodobniej nie trzeba wyjmować płyty głównej, chyba że to bardzo nietypowy komputer (do wyjęcia płyty trzeba odpiąć kable i odkręcić śrubki). Zazwyczaj wystarczy odpiąć wentylator, czyli trzeba przekręcić takie czarne kołki. Później jest dźwigienka.

No więc tak :

Płyta główna Gigabyte GA-8I945PLGE-RH oczywiście Socket 775.

Musze ją wyjąć dlatego, że na tych Socketach wentylator procesora jest przyczepiony na " zawiasy " od spodu płyty.

Co do starości procesora, to się niezgodzę. Poczytaj sobie testy na benchIT.pl czy jakoś tak i przekonasz się że jest lepsze nawet od niektórych Core 2 Duo

i Dual-Core które są nowsze xDD

No, to masz sporo roboty! Obrazki są tutaj, ale częściowe: http://download.gigabyte.eu/FileList/Ma … e-rh_e.pdf

i dotyczą tylko procesora (zamontowania). W każdym razie, żeby wymontować płytę, to musisz wszystkie kable odłączyć z płyty i odkręcić wkręty mocujące. Niekiedy mogą Ci przeszkadzać napędy. To już musisz sam stwierdzić.

Dzięki Poraj, ale ja potrzebuje na to jak wyjąć płytę główną , bo na procesor już mam :smiley:

Trochę wyżej napisałem, ale robotka jest fajna. Notuj sobie co robisz, jeśli to ma być frajda i doświadczenie! Potem składaj w odwrotnej kolejności. Powodzenia!

Tu znajdziesz poradniki jak składać kompa, montować proca itp

samodzielne-skladanie-komputera-porady-t134962.html

Tobi wielkie dzięki!! Wydaje mi się że chyba nie będe musiał wyjmowac płyty głownej xDD