Jak wyjść z kopalni w Crysis WH?


(Bambosz107) #1

Łaże po tej kopalni i łaże a nie moge wyjścia znaleźć. Mam nadzieję, że wiecie o którą kopalnie mi chodzi, na początku są tam kosnici, poten Koreańczycy... Na tym zdjęciu http://patrz.pl/zdjecia/crysissssss12 stoję przed stanowiskiem karabinu maszynowego, gdy pójdę kawałek w górę to bedzie drugie, gdy zejdę na dół, to wejdę do wody. Wiem, że to niełatwe, ale moglibyście mnie z tąd wyprowadzić? (Opisać gdzie trzeba iść itd.) PLAX [-o<


(Onimusza666) #2

Znalezienie terminalu załadunkowego

Zauważ, że jeden z zabitych żołnierzy miał przy sobie wyrzutnię rakiet. Podnieś ją i ruszaj prosto, przemieszczając się w zalanym korytarzu. Zatrzymaj się po dotarciu do pokazanego na screenie skrzyżowania. Włącz kamuflaż, skręć w lewo i w odpowiednim momencie podrzuć kolejnym wrogom granat. Możesz też skorzystać z wyrzutni rakiet, ale nie powinno być to konieczne.

Kolejni przeciwnicy kryją się dosłownie za rogiem, po prawej stronie. Najwygodniej byłoby zniszczyć znajdującą się obok nich wybuchową skrzynię (screen), dzięki czemu nie musiałbyś rozprawiać się z nimi osobiście. Ostrożnie zbliż się teraz w to miejsce.

Jeśli chcesz, możesz skorzystać ze znajdującego się tu działka, co pozwoli Ci w efektowny sposób pozbyć się kryjących się na dole potworów. Nie jest to jednak wymagane. Jeśli chcesz przyśpieszyć proces zaliczania misji, od razu skieruj się na górę. W miarę możliwości przez cały czas powinieneś korzystać z kamuflażu.

Na górze znajduje się kolejny posterunek, aczkolwiek na szczęście nie jest on przez nikogo pilnowany. Podrzuć granat do lewego korytarza, dzięki czemu zabijesz dwóch wrogów (screen). Następnie rozpraw się z trzecim żołnierzem, który zapewne spróbuje podbiec do działka. Możesz już udać się w korytarz, który był patrolowany przez wrogó

Przed Tobą kolejny pokaz akrobatycznych zdolności. Tym razem musisz wykonać dwa lub trzy skoki (screen), co umożliwi Ci przedostanie się do korytarza zlokalizowanego na jednym z wyższych poziomów. Wykonaj kilka kroków do przodu. Uważaj jednak, bowiem spotkasz tu kolejnych przeciwników. Możesz ich likwidować pojedynczo, zaatakować wszystkich od razu lub wspomóc się granatami.

Kolejni przeciwnicy kryją się za rogiem, niedaleko spychacza. Podobnie jak wcześniej, sposób ich pozbycia się leży wyłącznie w Twojej gestii. Nie przegap niewielkiego składziku z karabinami. Nowi wrogowie pojawią się w lewym korytarzu. Najwygodniej byłoby obrzucić ich granatami (screen). Tam też musisz się teraz udać.

Warto mieć tu włączony kamuflaż, ponieważ najprawdopodobniej wybiegnie Ci na powitanie trzech kolejnych wrogów. Na szczęście bardzo łatwo można się ich pozbyć, gdyż pojawiają się stopniowo. Zniszcz kolejną wybuchową beczkę, żeby pozbyć się drugiej grupy (screen). Dobrze byłoby schować się dla bezpieczeństwa za wagonikiem.

Za rogiem kryje się żołnierz wyposażony w karabin Gaussa, tak więc musisz zachować szczególną ostrożność. Docelowo musisz dotrzeć do pokazanej na screenie dziury. Zeskocz zabij żołnierza i IDŹ PROSTO. Nie zawracaj, gdyż powróciłbyś do zbadanych już korytarzy. O tym, że podążasz we właściwą stronę zostaniesz poinformowany niemal natychmiastowo, ponieważ zostanie utworzony tu checkpoint.

Znajdziesz się w większym korytarzu, przy czym nie możesz się tu czuć bezpiecznie. Okolica patrolowana jest przez kilku przeciwników, ale jeśli zachowasz odpowiednie środki ostrożności, możesz ich eliminować pojedynczo (screen). Koniecznie zabij widocznego w oddali operatora stanowiska maszynowego. Tam też musisz się udać.

Zapamiętaj sobie lokalizację stanowiska maszynowego, ale chwilowo jeszcze z niego nie korzystaj. Zamiast tego skieruj się do większego korytarza. Po chwili dojdzie tu do serii eksplozji (screen). To dobry moment, żeby zapisać aktualny stan gry.

Podejdź kawałek do przodu (screen), a zauważysz nadjeżdżający łazik, który wypakowany jest jednostkami wroga. Włącz przyśpieszenie i powróć błyskawicznie do stanowiska maszynowego. Zwróć teraz działko w stronę tunelu po prawej.

Przystąp do ostrzału, eliminując z bezpiecznej odległości maszynę wroga (screen). Proponowałbym pozostać w tym miejscu nieco dłużej, gdyż będziesz mógł pozbyć się też innych wrogów, którzy zdecydują się podejść do przodu. W miarę możliwości postaraj się ich wszystkich zabić. Dopiero po skończonych walkach ostrożnie skieruj się w stronę miejsca, w którym zauważyłeś wcześniej wrogi pojazd.

Po drodze możesz wpaść na kilku nowych wrogów, ale umiejętnie operując kamuflażem i karabinem Gaussa czy snajperką (odnajdziesz ją w pobliżu), możesz się ich bezproblemowo pozbyć. Docelowo musisz dotrzeć do pokazanego na screenie przejścia, które pilnowane jest przez co najmniej jednego żołnierza. Wejdź ostrożnie do magazynu i zapisz stan gry.

Czekają Cię tu dość trudne walki, zwłaszcza że wśród wrogów znajduje się jeden gostek wyposażony w nanoskafander. Musisz się go w miarę wcześnie pozbyć, gdyż może Ci zaszkodzić, raniąc zarówno z dystansu, jak i atakując bezpośrednio z włączonym zwiększeniem siły. Po załatwieniu wszystkich wrogów skieruj się do schodów po prawej (screen).

Upewnij się, że zabezpieczyłeś górny balkonik, gdyż mogą się tu jeszcze kryć pojedynczy przeciwnicy. Teraz udaj się do pokazanego na screenie przejścia. Dla pewności włącz kamuflaż, gdyż może się tu jeszcze ktoś chować. Skieruj się do windy i zaczekaj, aż automatycznie zawiezie Cię ona na inny poziom.

Spokojnie zaczekaj, aż winda dotrze na miejsce. Nie musisz się tu skradać, bo w najbliższej okolicy nie ma żadnych przeciwników. Zbadaj natomiast dwa kolejne pomieszczenia, podnosząc cenny ekwipunek (screen). Po dotarciu do pomieszczenia kontrolnego gra wyświetli dalsze wytyczne.

Masz tutaj część poradnika-tylko bez fotek , bo nie wiem jak je wkleić #-o Misja nie jest zbyt trudna.Pozdrawiam.


(Bambosz107) #3

Wielkie dzięki za rozbudowany poradnik :smiley: Narazie sam doszedłem do miejsca gdzie z sufitu taka para leci bo sie coś tam zawaliło.

-- Dodane 06.04.2009 (Pn) 17:26 --

a czego winą mogą być te bugi? http://ghrsfistrswef.patrz.pl Może dasz linka do jakichś patchy do Crysisa WH? Bo chyba żadnychnie instalowałem. :smiley:


(Onimusza666) #4

http://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=22485 nie wiem czy Ci pomoże?-nie podkręcałeś grafiki? Ja mam GeForce 8800GTS i u mnie nic takiego nie było.


(Bambosz107) #5

a czy po wgraniu tego patch bede mógł uruchamiać stare save'y?