Jak wykasować pliki systemowe z innej partycji?

Witam,

Mam zainstalowany system Windows 7 na partycji C:. Na innej partycji mam pozostałości po poprzednim systemie Windows Vista, czyli: program files, pliki systemowe itp. Niestety nie mogę je w żadne sposób usunąć mimo, że jestem na Windowsie 7 na koncie administratora. Próbowałem programami: total commander, TakeOwnership i nic nie pomagało. Nie mam już pomysłu. Z góry dziękuje za odpowiedzi i porady.

A coś innego niż linux bo nie za bardzo znam się na jego osludze.

Wydaje mi się,że możesz zrobić tak

wgraj ten programik

MiniTool Partition Wizard Home Edition

po uruchomieniu go zaznaczasz partycje na której sa pliki do usunięcia i dajesz format u góry jest ikonka format,ale wtedy cała partycj zostaje sformatowana czyli wszystkie dane z niej znikną

Niestety formatowanie partycji odpada, za dużo innych wartosciowych plików mam na niej.

Z Ubuntu live cd spokojnie sobie poradzisz, jest po polsku, a wejście w menadżer plików jest jest banalne.

Tu masz wszystko co i jak: http://traxter-online.tk/opis-dystrybuc … t-388.html

Rzeczywiście program ten usunął mi niepotrzebne pliki. Niestety razem z tymi plikami usunął się chyba plik BOOT.ini. Już wszystko tłumacze. Kiedyś zainstalowałem system Windows Vista jako pierwszy system. Niestety system ten nie przypadł mi do gustu i zainstalowałem drugi Windows 7. Więc przy starcie system miałem dwa do wyboru. Oczywiście później już tylko używałem Windows 7 i dlatego usunąłem podczas startu systemu możliwość wyboru Windows Vista. Czyli w systemie Windows 7 usunąłem w Narzędziu konfiguracji system w zakładce BOOT.ini linijkę z systemem Vista. Po tym zabiegu oczywiście przy starcie pokazywał się tylko system Windows 7 i pięknie się ładował. Ale na partycji na której został wcześniej zainstalowany system Vista zostały pliki systemowe, które za nic się nie chciały usunąć. Wtedy użyłem dystrybucji Parted Magic LiveCD, za pomocą której usunąłem uporczywe pliki. Niestety teraz podczas ładowania systemu wyskakuje informacja BOOTMGR missing. Z tego co kojarzę informacja ta mówi, że usunięte zostały pliki potrzebne do rozruchu sytemu. Pomyślałem, że włożę płytkę z systemem Windows 7 i wybiorę możliwość naprawy systemu. Tak tę zrobiłem pojawiło się okno: „opcję odzyskiwania systemu: użyj narzędzia odzyskiwania ……” no i dalej w oknie jest do wyboru system Windows 7 , więc wciskam „Dalej” i tutaj niestety jest lipa. Wyskakuje informacja: „Ta wersja opcji odzyskiwania systemu jest niezgodna z wersją systemu Windows, który próbujesz naprawić. Spróbuj użyć dysku odzyskiwania, który jest zgodny z tą wersją systemu Windows”. I niestety nie mam pomysłu co mam dalej robić. W napędzie jest ta sama płytka instalacyjna, którą wcześniej instalowałem system Windows 7. Wiec czemu taki błąd ? Jak dalej sobie poradzić ? Co mogę jeszcze inaczej zrobić, żeby wczytał się w końcu system Windows 7. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieje, że mnie uratujecie.

Nie instalowałeś czasem SP1? Jeśli tak to musisz to robić płytką ze zintegrowanym SP1.

Tak instalowałem SP1. Tylko jak ja znajdę taką płytkę. Na mojej oryginalnej niestety nie ma SP1.

Słuchasz co najmniej dziwnych rad i zbyt szybko je realizujesz. System bronił usunięcia katalogu Boot i botmenedżera Visty z tej innej partycji.

Do naprawy musisz użyć płytki Visty, bo Windows 7 dopisał się właśnie do tego pliku rozruchowego na partycji Visty. Tu chodzi o niezgodność systemów Vista-Windows 7 - a nie brak SP1 w Windows 7.

A wiesz, że też o tym pomyślałem. Włożylem płytkę Windows Vista i reszte robiłem tak jak powyżej opisałem z płytką Windows 7, czyli : Napraw system… itd. Niestety komunikat wyskoczył ten sam: „Ta wersja opcji odzyskiwania systemu jest niezgodna z wersją systemu Windows, który próbujesz naprawić. Spróbuj użyć dysku odzyskiwania, który jest zgodny z tą wersją systemu Windows”. :frowning:

Skoro “ważne rzeczy” masz na innej partycji niż “C”, reinstaluj windows 7 na “C” i po problemie.

marlon24 , to ty wypisujesz bzdury. Tu właśnie chodzi o to. że 7 ma nałożony sp, a płyta instalacyjna go nie ma i dlatego instalator drze się, że wersja niezgodna. 7 sp1 ma inny bulid niż 7 bez sp. Jakbyś chciał zrobić nakładkę XP sp3 z płyty zawierającą XP sp2, albo 1, bez sp(nie ważne), to też wyskoczy taki komunikat, tak więc jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj, bo ludzi wprowadzasz w błąd.