Jak wykasować rozdzielczości niekompatybilne z monitorem

Witam

moja karta —> gforce 8600 gts

monitor acer (maksymalna rozdzielczość i odświeżanie 1440 x 900 przy 60 hz

PROBLEM jest taki :

posiadam w swojej bazie rozdzielczości które nie współpracują z monitorem powyżej tej rozdzielczości monitor zaczyna świrować i przestaje działać … problem jest tego typu że gdy wchodzę w niektóre programy zmienia mi rozdzielczość na wyższa i na monitorze nic nie widać i dlatego nie mam jak zmienić tego ręcznie poprzez zminimalizowanie i wejście w panel od nowa …

próbowałem cofnąć system, zmienić parametry w panelu nvidi (chociaż za dużo tego tam nie ma;/) i zaczynają mi się kończyć pomysły

PYTANIE

jest proste jak wykasować rozdzielczości lub też ukryć je w taki sposób aby mój komputer nie wskakiwał na wyższe wartości niż 1440 na 900 przy 60hz… gdzie te rozdzielczości są zapisywane lub jak można to inaczej zrobić żebym w zakładce rozdzielczość miał jedynie parametry do 1440 x 900

czekam na odpowiedz

P.S. moderator mam nadzieję że teraz już lepiej

Critic4ll , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jeśli jakiś program/aplikacja/gra zmienia ci rozdzielczość wyświetlania obrazu to po prostu skonfiguruj opcje graficzne/obrazu w grze.

PS jaki program ci zmienia rozdzielczość?!

Wszystkie rozdzielczości są zapisywane w rejestrze Windows podczas instalowania sterowników do karty graficznej. Edycja rejestru systemowego przez amatorów prowadzi zazwyczaj do nieprzemyślanych komplikacji. Przykładowo stwierdzisz, że 640x480, 800x600 jest nie potrzebana? Jeśli tak, to systemu możesz nie odpalić.

Kolego, Critic4ll wejdź na forum gry NFS Porsche 2000 i poszukaj rozwiązania na temat skracania listy dostępny rozdzielczości w systemie, ponieważ gdy sterowniki od grafiki (szczególnie GeForce) dodadzą ich zbyt wiele, to w grze są dostępne wszystkie niestandardowe 16.-bitowe, lecz nie ma wyższych. Podsumowując NFS ma określoną liczbę pozycji w swoim menu do wyświetlania rozdzielczości.