Jak wykonać CHKDSK na wszystkich partycjach jednocześnie?

Jak wykonać CHKDSK(jedyne sprawdzanie bez naprawiania) na wszystkich partycjach jednocześnie? Jaka  komenda w CMD? Bo znam tylko dla JEDNEJ konkretnej litery partycji. Czym się rozdziela litery … PRZECINKIEM?

Nie ma raczej takiej możliwości, musisz ustawić osobne zadania i znać listę partycji (pewnie da się to oskryptować).

…a w PowerShell ?

Powershell wykona to co cmd. Uruchomi plik chkdsk.exe z System32 i przekaże literę partycji. Jak chcesz kilka partycji, to w skrypcie batch (.bat) wpisz:

@echo off
chkdsk [LITERA_DYSKU]
 
chkdsk [LITERA_DYSKU]
 
chkdsk [LITERA_DYSKU]

Ostatnia linia nie jest potrzebna, jak chcesz skan dwóch partycji.

Jak chcesz powyżej tych 3 to dodawaj linijki z chkdsk i literą partycji.

Jak znam djzon’a to szuka czegoś bardziej skomplikowanego - np. dla wielu stacji roboczych o niewiadomej liczbie i konfiguracji partycji

Może to Cię nakieruje… Listę dostaniesz w cmd:

@echo off
echo.list vol | DiskPart | find /i "partition"
echo.list vol | DiskPart | find /i "DVD-ROM"
echo.list vol | DiskPart | find /i "Removable"

Jak wyczytać literki do skryptu sam pokombinuj :wink:

@echo off
:scan
chkdsk %1
chkdsk %2
chkdsk %3
:error
:end

Użycie: <plik> C: D: E:

Jak masz więcej dysków, dodawaj linijki do skryptu w części skan, a zmienną odpowiadającą argumentowi przypisz o jeden wyżej niż poprzednia.

Miało być jednocześnie :wink:

No tak… wszyscy kombinowaliśmy w sekwencji… nie chce mi się sprawdzać, ale czy 

cmd chkdsk X:
cmd chkdsk Y:

by nie zadziałało symultanicznie?

drunkula - To tylko 13 Terabajtów (NASWare) :wink: i “prawie” cały alfabet liter partycji…(musiałem rozbić na więcej partycji wysokopojemne dyski aby System Windows 7 bez UEFI obsługiwał)…

djzon - tak czułem, że jeżeli Ty coś kombinujesz to temat jest grubszy :wink: ale poszedłem w stronę wielu stanowisk… jeżeli to jeden serwer plików, to spokojnie można zrobić to na sztywno, tak jak sugerował Piesek64.

Nie wiem czy skanowanie równolegle wszystkiego nie zarypie wydajności, zwłaszcza kilku partycji na jednym hdd na raz, odpalenie w sekwencji mogłoby okazać się szybsze…

Tak metoda 

Piesek64 działa…

 

Może z błędem ale działa

 

 

 

 

echo offThe splatting operator '@echo' can be used only as an argument to a command. To 
reference variables in an expression use '$echo'.At line:1 char:6+ @echo 
<<<<  off    + 
CategoryInfo          : 
ParserError: (echo:String) [], 
ParentContainsErrorRecordException    + FullyQualifiedErrorId 
: SplattingNotPermitted