Jak "wykonać" dyskietkę startową do puppy linuxa?

Witam. Mam taki mały problem, mianowicie szefostwo dało mi do pracy stareszego lapka (Asustek L2000D), w tej chwili jest na nim WinXP ale z racji braku licencji, chce wrzucić na niego Puppy Linuxa i tu pojawiają się schody. Manowicie wysiadł mi napęd CD/DVD w tym lapku. A opcji boot’owania z USB brak. Szukałem jakiegoś aktualniejszego biosu ale nie znalazłem, więc moje pytanie jest takie czy jest możliwość “wykonania” dyskietki startowej dla tegóż LIna tak aby boot rozpoczął się z Floppa a reszta dołączyła z USB, na potzreby instalacji??

http://jakilinux.org/linux/wszystko-o-grub/ sekcja “Tworzenie dyskietki startowej z GRUB-em”. Jak masz dostęp do internetu to masz jeszcze stronę http://goodbye-microsoft.com/ . Jest to instalator debiana z poziomu przeglądarki internetowej.

To ja. Z poziomu przeglądarki próbowałem i nic nie dało. Teraz mam pytanie czy w pliku “device.map” muszę zmienić nazwę dysku z hd … no właściwie na co jak nie znam numeru portu USB :smiley: Pytanie tylko jeszcze jedno może dwa, zaczynam więc:

  1. Pogooglowałem i wypadło mi troche tematów iż zdarza się że grub nie widzi dysku usb nawet po nakierowaniu go na niego ręcznie;(

  2. W jaki deseń mam uderzyć żeby się dało jak się nie da (numeracja usb i widzialność urządzenia :D)