Jak wykonać kopię Blu-Ray z filmem?

Witam

 

Posiadam oryginalny film na Blu-Ray, powiedzcie proszę jak najlepiej wykonać jego kopię również na Blu-Ray, najchętniej razem z menu płyty. Problem tylko taki, że mam jedynie płytę BD-R czyli 25 GB a oryginał jest nagrany na BD-R DL czyli jakaś kompresja i tak wchodzi w grę, przy DVD był program CloneDVD a jak to jest przy Blu-Ray. Oczywiście mam nagrywarkę Blu-Ray więc od strony hardware nie ma problemu.

Nie (cuda ?) . 3D ?

Możesz zgrać obraz płyty na dysk do pliku .iso (z zabezpieczeniami , lub bez np. ANYDVD HD , DVDFAB HD DECRYPTER) . Obraz płyty .iso z zabezpieczeniami nadaje się tylko do nagrania na BD-RE DL . Ja do odtwarzania takich płyt używam WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64 (LAV SPLITTER SOURCE - .mpls ** , FFDSHOW AUDIO & VIDEO (WYOSTRZANIE - SWSCALER : 4 & 4) DECODER & VSFILTER) & ANYDVD HD . Jest to odtwarzanie bez MENU BD (rozdziały : CTRL+F , CTRL+B) . Programy do odtwarzania z MENU BD to np. : CYBERLINK POWERDVD , WINDVD i TOTAL MEDIA THEATRE (których ja osobiście “organicznie nie cierpię” , ze względu na “zamieszanie” jakie wywołują w systemie WINDOWS oraz  żądanie niekontrolowanego dostępu do internetu ! ) .

Co do pliku .iso bez zabezpieczeń .

Możemy wypakować plik(i) główne filmu za pomocą DVDFAB HD DECRYPTER (radzę nic nie usuwać*) . WINRAR w przypadku plików .m2ts > 4GB jest bezradny , ale .ssif owszem tak - 3D . Używanie takich programów jak CONVERT X TO HD uważam za bezsensowne , ponieważ jest to psucie jakości technicznej filmu o stracie czasu nie wspominając .

Do bezstratnego (bit za bit) podziału filmu i zapisania podzielonych plików do BLU-RAY .iso (bez MENU BD) można użyć TS MUXER 2.6.12 (obsługuje .ssif ) i przy okazji można usunąć zbędne ścieżki audio i napisów , a także w przypadku .ssif strumień MVC (plik 2D) + konwersja napisów .srt (zewnętrzne) do pgs (wewnętrzne) , a także łączenie plików (join) i ustawianie domyślnych ścieżek audio i napisów (up , down) . Tu można też doświadczyć potęgi cztero-rdzeniowego procesora INTEL (4690K - 4,5 GHz , AMD to … muł !) . Jak operacja jest wykonywana na SSD RAID 0 (odczyt ciągły ~ 900 MB/s) & HDD RAID 0 (zapis ciągły ~ 280 MB/s) to … “siwy dym” .

Czasem film (główny) BD jest na płycie w np. w 2 plikach (IMMORTALS BOGOWIE I HEROSI 3D) .

Próba kompilacji do pliku BLU-RAY 3D .iso kończy się tym , że wynikowy obraz iso jest dwa razy większy niż źródłowy (niepoprawna obsługa formatu UDF 2.5 przez programy) . Plik .ssif to obraz dwóch plików .m2ts lewego i prawego (nieodtwarzalny - różnica obrazów) oka i tak naprawdę to on fizycznie na niej nie istnieje i tego nie potrafią zrobić te programy . 

*W przypadku gdy pliki chcemy bezpośrednio odtwarzać na np. TV SAMSUNG , SONY , PANASONIC należy je rekompilować programem TS MUXER 2.6.12 ponieważ po usunięciu zabezpieczeń czy też ścieżek audio i napisów występują problemy z ich odtwarzaniem (czas , rozdziały , przewijanie do przodu i tyłu) .

TS MUXER 2.6.12 - ABOUT

.ssif - Stereo Scopic Image File

** - Tego nie potrafi CODEC TWEAK TOOL !

https://picasaweb.google.com/115751777304781445158/WINDOWSMEDIAPLAYER12X3264

 

jeśli chcesz zrobić  kopie  1:1 to użyj np: programu  AnyDVDHD  natomiast jeśli chcesz zgrać Bluray i skompresować na płytę jednowarstwową to chyba nada się się dvd fab w wersji platinum 

 

P.S---->> Mam nadzieje że masz dobre intencje  i chcesz zrobić kopię bezpieczeństwa filmu wyłącznie na własny użytek :):slight_smile: Pozdrawiam:)

Dzięki za informację, będę działać.