Jak wykonać kopię/obraz partycji C Mini Tool Partition

Witam,

Jak wykonać kopię/obraz partycji C (pliki w systemie NTFS) z systemem XP poprzez program Mini Tool Partition Wizard Home Edition wersja 7.5.0.1?.

Chciał bym sobie zapisać kopię/obraz partycji C na innej partycji żeby w razie czego przywrócić sobie obraz.

Jak jest możliwość wykonania kopii/obrazu to jak później przywrócić obraz zapisany?.

Do kopi całej partycji polecam SystemRescueCd, jest to live Cd więc będziesz potrzebował jeszcze program np. Yumi aby zrobić bootowalnego pendriva. W ten sposób będziesz mógł przywrócić stan partycji nawet jeśli system operacyjny wgl się nie uruchomi. Niezawodne narzędzie. :smiley:

Masz tam przypuszczalnie opcję: create bootable disk

Wybierasz czy na na USB lub CD ma być utworzony plik i zapisujesz na twardym dysku, a potem przy pomocy dowolnego programu nagrywającego zapisujesz utworzony plik na płytę CD lub pendrive jako plik obrazu. Jeżeli będziesz chciał wgrać system to wkładasz płytę CD do napędu lub pendrive do USB i uruchamiasz komputer. Jeżeli program jest dobrze nagrany czyli płyta lub pendrive są bootowalne, to uruchomi się ten program w którym będzie opcja wgrywania wcześniej zapisanego na płycie czy twardym dysku systemu.

Proponuję Paragon Backup & Recovery 2012 Free: Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków (instrukcja w pliku PDF: instrukcjaparagon.pdf, program do odczytu instrukcji Adobe Reader Adobe Reader X 10.1.4 lub Foxit Reader Foxit Reader 5.3.1 Build 0606). Przykładowo instalujemy i konfigurujemy system, uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzymy obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive**.** W razie problemów uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzamy obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możemy zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe mamy) i w razie gdyby system padł, to uruchamiamy komputer z płyty Paragona i odtwarzamy obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robimy obraz raz i zapominamy do czasu awarii.

Albo do wyboru metoda wbudowana w system Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP.

http://www.dobreprogramy.pl/Partition-Wizard-Home-Edition,Program,Windows,15710.html

Myślę,że ten program radzi sobie sam z operacjami i nie potrzebuje żadnych programów zewnętrznych.Nie ma wersji polskiej chociaż podobno łatwy w obsłudze.

Używam od lat do takich operacji programów Paragona.Ostatnio Paragon Backup&Recovery Free.Podpisuję się pod propozycją adam9870.

Dzięki wielkie Panowie za propozycję i pomoc w tworzeniu kopii/obrazu partycji.

eddie71 właśnie ja mam http://www.dobreprogramy.pl/Partition-W … 15710.html i w pierwszym poście zadałem pytanie jak przy pomocy jego stworzyć kopię/obraz partycji C.

Nikt Ci nie odpowiedział,bo mniej jest osób używających Twojego programu i akurat nie trafił się taki użytkownik z poradą.

Dlatego adam9870 zaproponował Ci program,który jest znany i opisany jak go używać co masz napisane w jego poście.

Partition Wizard,którego używasz jest w języku angielskim,dlatego może sprawiać kłopoty.

Pobrałem sobie Paragon Backup & Recovery 2012 Free, przeczytałem instrukcję w temacie adam9870 + pobrałem sobie instrukcję w PDF w wersji PL i będę działał.

Dzięki Panowie!.

Nie ma za co i daj znać o efektach. :wink:

Z tego co pamiętam, program jest po angielsku ale moja instrukcja jest po polsku.

Dam znać jak na spokojnie raz jeszcze przeczytam Twoją instrukcję i zrobię kopię/obraz.

Poprawiam się.Program jest w j. angielskim a instrukcja w j.polskim.Ja używam jeszcze wersji 2011 ale chyba dużo się nie zmieniło.

W razie problemów napisz nowy temat a jak nikt nie odpowie to na PW.