Jak wykonać kopię recovery Windows 8?

Mam laptopa Tosihba Satellite C50D-B-120, fabrycznie Windows 8 + partycja recovery. Chcę tam wrzucić Linuxa, ale na wszelki wypadek chcę zrobić kopię recovery, kiedyś Lenovo w starszych seriach dawało fajne te recovery bo miało opcję wypalenia płyt lub pendrive (czasy Windows XP - Vista -7) od czasów 8 wszystko jest zrobione pod górkę.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media

To nie to samo.

sprobuj utworzyc dysk startowy ms-dos

Toshiba ma chyba własnościowy program do wykonywania kopii partycji recovery… Znalazłem Toshiba Recovery Media Creator…

Polecam zajrzeć do instrukcji obsługi urządzenia lub na stronę producenta. Tu lub tu znajdziesz wszystkie informacje, których poszukujesz.

Dobra już mam, w szukajce systemowej trzeba wpisać “recovery” i jest soft od Toshiby z opcją wypalenia 3 płyt dvd lub 2 dvd dl lub 1 pendrive 16gb, spoko. Teraz mam drugiego lapka Toshiby i o dziwo nie ma zaszytego klucza w BIOS -.- fabrycznie też 8.0 znajomy chciał tam 8.1 na świeżo bez tych śmieci od Toshiby (mam nośnik oem), zbootował się normalnie, ale instalator krzyczy o klucz x_X na moim Lenovo G505S(win 8.0) klucz był w BIOS i bez problemu płytka z Win 8.1 pobrała sobie klucz.