Jak wykonać kopię recovery Windows 8?

(demisen) #1

Mam laptopa Tosihba Satellite C50D-B-120, fabrycznie Windows 8 + partycja recovery. Chcę tam wrzucić Linuxa, ale na wszelki wypadek chcę zrobić kopię recovery, kiedyś Lenovo w starszych seriach dawało fajne te recovery bo miało opcję wypalenia płyt lub pendrive (czasy Windows XP - Vista -7) od czasów 8 wszystko jest zrobione pod górkę.

(JeyJey) #2

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media

(demisen) #3

To nie to samo.

(Agatakowal 94) #4

sprobuj utworzyc dysk startowy ms-dos

(Spagnoletto) #5

Toshiba ma chyba własnościowy program do wykonywania kopii partycji recovery… Znalazłem Toshiba Recovery Media Creator…

(rgabrysiak) #6

Polecam zajrzeć do instrukcji obsługi urządzenia lub na stronę producenta. Tu lub tu znajdziesz wszystkie informacje, których poszukujesz.

(demisen) #7

Dobra już mam, w szukajce systemowej trzeba wpisać “recovery” i jest soft od Toshiby z opcją wypalenia 3 płyt dvd lub 2 dvd dl lub 1 pendrive 16gb, spoko. Teraz mam drugiego lapka Toshiby i o dziwo nie ma zaszytego klucza w BIOS -.- fabrycznie też 8.0 znajomy chciał tam 8.1 na świeżo bez tych śmieci od Toshiby (mam nośnik oem), zbootował się normalnie, ale instalator krzyczy o klucz x_X na moim Lenovo G505S(win 8.0) klucz był w BIOS i bez problemu płytka z Win 8.1 pobrała sobie klucz.