Jak wykonać obrys kształtu w skali 1:1

Witam. Mam prośbę o pomoc. Chcę zrobić sobie sam okleiny na krosa i potrzebuje do tego waszej pomocy. Mianowicie zrobiłem już zdjęcia wszystkim starym naklejką. W firmie reklamowej powiedziano mi że trzeba to wrzucić do corela wykonać obrys i wtedy to będzie w skali 1:1. Rozchodzi się o to żeby kształt tego był taki jak w rzeczywistości, żeby po wykonaniu projektu i wydrukowaniu naklejka nie była na pół plastiku lub pikseloza była… proszę o rady bądz pomoc jak to wykonać.

Wymierz każdą naklejkę i zrób projekt według owych wymiarów - czyli jak coś ma 10 cm to w Corelu też zrób projekt o wymiarach 10 cm.

najlepiej jakbyś miał projekt na komputerze i go przerobił

a jak nie masz to efekty będą raczej niedokładne

ze zdjęcia powstają zniekształcenia

najlepiej jakbyś zeskanował to co masz i w zależności jakiego programu używasz i jaka grafika jest na naklejce przerobił

jeżeli chodzi o obrys to nie wiem czy nie w photoshopie będzie łatwiej (efekty warstwy->obrys)

no i wiadomo tworząc w jakim kolwiek programie nowy dokument podajesz wymiary w cm

aha i uważaj na kolory czy to cmyk czy to rgb to też jest ważne bo na wydruku mogą wyjść inne

wyślij do druku i najpierw spytaj czy kolory się zgadzają

kumpel kiedyś wydrukował okładki na płyty w bardzo dużej ilości i okazało się że zamiast brązowego miał żółty :]