Jak wykonać pełen backup danych Gmaila (maili i załączników)?

Cześć
Jak w temacie - jak wykonać pełen backup danych Gmaila (maili i załączników)? Chciałbym, by zostały zapisane na dysku i można było je dodatkowo odczytywać (normalnie lub jakimś programem). Jest to możliwe? Mam około 15 GB tych danych, i wolałbym mieć ich backup…
Pozdrawiam :slight_smile:

Sprawdź Google Takeout.

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedź. Stestowałem na innym koncie Google, gdzie mam około 135 MB danych. Ściągnąłem tylko Pocztę, i myślałem, że sprawa rozwiązana, ale on to wyeksportował do jakiegoś formatu *.mbox - jak ja mam ten format otworzyć?

Można np zaimportować do Thunderbirda:
https://support.mozilla.org/pl/questions/1303929

Można np użyć Viewera:

2 polubienia

:thinking: ewentualnie… Thunderbird i archiwizacja do folderów lokalnych…

1 polubienie

A czy załączniki też zostaną pobrane?

Jeśli chodzi o pocztę odebraną, to tak.
Dostęp do poczty mam ustawiony na POP3 (nie IMAP), oraz mam zaznaczone, aby nie usuwał nigdy wiadomości z serwera. Czyli mam dokładną kopię tego, co jest na serwerze w skrzynce odbiorczej, chyba że sam coś usunę tu, albo tam.

1 polubienie

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników polecam https://imapsync.lamiral.info/ Narzędzie robi kopię 1:1 jednego konta e-mail na drugie. W ten sposób można mieć kopię zapasową całego konta (wysłane/odebrane/szkice…/inne foldery) na innym koncie.

Pierwsze uruchomienie wykona kopię, kolejne zsynchronizują tylko różnice. Skrypt płatny w przypadku zastosowań, jak to autor określa, profesjonalnych.

Na stronie GitHub - imapsync/imapsync: Imapsync is an IMAP transfers tool. The purpose of imapsync is to migrate IMAP accounts or to backup IMAP accounts. IMAP is one of the three current standard protocols to access mailboxes, the two others are POP3 and HTTP with webmails, webmails are often tied to an IMAP server. Upstream website is na dole w sekcji „SIMILAR SOFTWARE” wymienione jest jeszcze kilka podobnych narzędzi.

1 polubienie