Jak wykonac Reset w SONY VAIO?

witam,

mam laptopa SONY VAIO VGN-FS115M i wszystko wskazuje na to ze mi sie zawiesil, wiem ze czasem tak sie dzieje niestety. System zostal prawodlowo zamkniety w windowsie. Podczas ponownego uruchoniemia juz sie niepodniols - matryca nic niewyswietla, dysk niby pracuje i swieca sie wszystkie trzy diodki umieszczone nad klawiatura (wczesniej tylko jedna). Sprawdzilem pamiec i to nie to. Wiem ze jest w laptopach przycisk, zworka lub cos podobnego, aby wykonac reset w takich sytuacjach. Znalazlem otwor w obudowie obok dysku, ale nie wiem czy to jest do tego i czy mozna tego dokonac przy wlaczonym kompie czy nie. Jesli ktos wie cos na ten temat albo mial podobny problem to bardzo prosze o pomoc

Zrob to przy wylonczonym kompie i wcisnij go poprostu np. dlugopisem :wink:

niestety, to nie pomaga. Niechce sie bawic i rozkrecac go calego zeby dostac sie do baterii na plycie :confused: zna ktos jakies inne metody? Przy wlaczonym nie mozna wciskac reseta?

Ja tez tak mialem (chociaz na laptopie firmy ACER) i wystarczylo wyjac baterie i wlozyc ja na miejsce. I chodzilo.

A co chcesz zresetować.

Jak bios,trzeba rozłączyć baterie na płycie głównej.

Jak system - wyjmij baterie główną.

Poczytaj specyfikacje lapa o resecie zworką czy przyciskiem - jeśli takowa jest to możesz to zrobić na włączonym lapie.

sciagnalem spod i nie widze na plycie glownej nigdzie baterii :confused: za zworka tez patrzylem i nic, juz nie wiem co robic, chyba nieznajduje sie gdzies pod klawiatura?? bo “troche” wiecej grzebania by bylo

Szukaj.

W lapach to nie tak prosto znaleść baterię,szczególnie lapy firmowe i jeszcze Sony.

Bateria może być zintegrowana z układem scalonym i jej żywotność to około 10 lat.

Tak więc słodka tajemnica serwisu i Sony jak resetują bios odcinając zasilanie,zewnętrzny programator,zworka serwisowa inne.

Zadzwoń do serwisu i podpytaj.

A może to wina systemu.

A w trybie awaryjnym pracuje,przy starcie F8.

A do biosu wchodzisz normalnie i możesz dokonywać zmian,to jak opcje ma to tam go zresetuj na default.

no toś mnie pocieszyl z ta bateria :wink: cos musze wykombinowac :confused:

Pisalem na samym poczatku, ze matryca nic nie wyswietla. Takze ani tryb awaryjny, ani start z cd jak i wejscie do BIOSu niemozliwe - zwis konkretny - lipa bo nie mam do niego gwarancji, takze za jakie kolwiek serwisowanie niezle mnie skasuja. Wolalbym to sam zrobic, tylko ze jeszcze nigdy niegrzebalem w lapach, a jest “delikatna” roznica w grzebaniu w lapie, a w desktopie.

Może karta grafiki umarła lub płyta.

Wyjmij dysk napęd CD i zobacz.

Zasilacz sprawny i bateria.

Za dużo nie grzeb,tylko serwis.