Jak wykonać/rozpocząć formatowanie laptopa ASUS K52J


(daniellbn) #1

Witam mam zamiar sformatować laptopa asusa k52j może mi ktoś napisać jakim przyciskiem odpalić to formatowanie tudzież co innego zrobić by takowe wykonać ...czytałem gdzieś coś o jakimś przywracaniu czy naprawie systemu wciskając tam F9 czy F8 no ale ja na prawdę chciał bym zrobić format od A do Z jak to robiłem na zwykłym PC wkładając płytkę czy na laptopie ACER wciskając któryś z klawiszy F w tej chwili nie pamiętam .


(stalesz) #2

http://www.osiol.net/index.php?showtopic=32144


(daniellbn) #3

Stary ... czytałeś to forum czy wkleiłeś na palę coś z google na to forum już się natknąłem jak byś i Ty zechciał je przeczytać zobaczył byś ze mowa tam o przywróceniu systemu ... ja chce natomiast zrobić całkowity format dysku C a nie bawić się w przywracanie systemu które to potrzebne mi do szczęścia nie jest chce sformatować dysk C potem po formacie z poziomu "mój komputer" zrobić format dysku D bynajmniej tak zrobiłem to na laptopie firmy ACER .

Na Acerze wcisnąłem przy uruchamianiu systemu F4 chyba czy tam jakiś z F odpowiadający za formatowanie i poszło gładko. Na ASUSie chce zrobić tak samo chce wyczyścić partycje od A do Z .


(stalesz) #4

To pisz jasno i powoli..Gparted sformatuje Ci dysk..Uruchamiasz go z płyty.Ustawiasz w BIOS First boot device DVD-ROM.

Klawisz do otwarcia Boot Menu znajdziesz pod ekranem powitalnym Acera.


(boger) #5

wsadź płytę z windowsem i zainstaluj na dysku/partycji c, instalator sam zapyta o formatowanie

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1390, ... ws_XP.aspx

tu symulator

http://www.brothersoft.com/windows-xp-s ... 34374.html


(daniellbn) #6

po pierwsze pisze od samego początku

" Witam mam zamiar sformatować laptopa asusa k52j może mi ktoś napisać jakim przyciskiem odpalić to formatowanie tudzież co innego zrobić by takowe wykonać ...czytałem gdzieś coś o jakimś przywracaniu czy naprawie systemu wciskając tam F9 czy F8 no ale ja na prawdę chciał bym zrobić format od A do Z jak to robiłem na zwykłym PC wkładając płytkę czy na laptopie ACER wciskając któryś z klawiszy F w tej chwili nie pamiętam . "

chyba to jest jasno i wyraźnie widocznie STALESZ nie umiesz czytać ze zrozumieniem a najlepszym dowodem na to jest fakt ze piszesz mi jak zrobić format na laptopie ACER a ja natomiast chce zrobić format na ASUSIE.

po drugie widzę swój błąd w napisaniu posta chodzi mianowicie o to ze mam system operacyjny Windows 7

po trzecie do laptopów płyt z oprogramowaniem nie dają wiec nie wiem jak wyszło wam jeszcze wsadzenie płyty z Windowsem i bootowanie jej w biosie . Formatować dysk i cała procedurę znam chodzi mi o to JAKI KLAWISZ NACISNĄĆ I CO ZROBIĆ BY ZACZĄĆ FORMATOWANIE NA LAPTOPIE ASUS.


(fiesta) #7

To że na Acerze można to zrobić jednym klawiszem, wcale nie oznacza że ASUS daje na takie możliwości, a jak ich ich nie ma to musisz wykonać procedury o których napisali poprzednicy.


(boger) #8

po 1sze życzę powodzenia w uzyskaniu pomocy, traktując/pisząc do pomagających jak do idiotów;

po 2gie wytłumacz, jak chcesz zainstalować windowsa nie mając płyty i nie używając przywracania z ukrytej partycji? chyba ze jesteś zainteresowany tylko formatowaniem to płyta z każdym windowsem, linuxem, hiren's bootCD albo już wspomniany Gparted ma taką opcję;

po 3cie przywracanie systemu = formatowanie dysku + kopiowanie plików (zainstalowany windows + sterowniki) z wcześniej przygotowanego obrazu, który jest taki sam dla danego modelu laptopa (szczególnie jak się nie ma płyty z windowsem);

po 4te kopiuj, wklej z polskiej instrukcji, strona 17 (http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/K52 ... update.zip):