Jak wykonać taki button w Photoshop'ie?

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się jak wykonać w programie Photoshop (v8.0) taki button:

buttonqn1.th.jpg

Nie chodzi mi o samą zasadę wykonania, byłbym wdzięczny za tzw. tutorial, czyli opis krok po kroku.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Dzięki benio , ale jak widać to nie to.

Próbuję sam coś “wyklepać”, choć skutek jest mizerny :confused:

Strona o Photoshopie a layout w Illustratorze robiony :hahaha:

Pobaw się opcjami mieszania, gradientami (w tym szczególnym przypadku radialnym do wypełnienia), fazą i paskorzeźbą z dużymi wartościami oraz specyficznym kątem oświetlenia i “kształtem” tej fazy, oraz gradientem w obrysie. Najlepsze Tutki nie zastąpią ćwiczeń i zabawy na własną rękę. Jak załapiesz początki, potem pójdzie ci prosto. Rzeczy o których napisałem to oczywiście jedna z wielu dróg, ponieważ przyciski były prawdopodobnie robione w Illustratorze, coś mi tak ten glow w górnej części przycisku nie pasuje i obrys (prawdopodonbnie 2 koła różniące się o 2 punkty wielkości i wycentrowane, to pod spodem z gradientem liniowym, to na wierzchu z radialnym, na to maska w kształcie odbicia szkła przycięta do mniejszego koła. (oczywiście można to zrobić i w PS, ale nie tak łatwo dopasować co do 2 pixeli, chyba, że z siatką co pixel :D) Takie bajery jak przyciski robi się wygodniej właśnie w Illustratorze, choć można korzystać ze stylów i w Photoshopie, co kto lubi.

Ogólnie polecam stronę.

Photoshop posiada już narzędzie do robienia button’ów.

wypróbuj Eliipse tool (U) + Styles

oqdt1915806368o.jpg