Jak wykonać własne zabezpieczenie re-Captcha

Czy mógłby mi ktoś pomóc w ogarnięciu zabezpieczenia re-Captcha, gdyż szukałem i nie mogę znaleźć nigdzie żadnego poradnika czy wskazówek. Piszę mini forum i chcę użyć tego mechanizmu aby zabezpieczyć dodawanie postów i wątków przed spambotami.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze, boty przepisują tekst, sprytniejsze obliczają już nawet wyrażenie matematyczne. Weź stwórz słownik, a następnie randem wylosuj by wskazać część zdania, rzeczownik, czasownik, przyimek, zaimek, przysłówek, etc. Najlepiej przy pomocy jakiegoś kontenera mapującego klucz -> wartość.

Możesz też zapisać wyrażenie przy pomocy słów typu pięć odjąć trzy równa się, każdy bot to przepisze, człowiek poda wynik. Captche (głównie te nie czytelne) wku…rzają - wystarczy przypomnieć krówki/kotki czy co to tam było na RS.

Możesz też zrobić 10 butonów i pod spodem kliknij n-ty (np. siódmy od lewej) aby się zalogować - każde przeładowanie zmienia przycisk.

Możesz losować obrazki z prostymi kształtami koło, elipsa, kwadrat, trójkąt, romb, i dać przycisk pod kształtami + informację który kształt “wcisnąć”. Możesz losować jeden obrazek a dać n możliwości wyboru.

Możesz losować zdjęcie mężczyzny / kobiety z pytaniem o płeć…

And it’s on and on and on …

Mi chodziło bardziej o mechanizm re-Captcha. Gdyż żeby ,zapisać się" na stronie głównej projektu trzeba podać adres strony (?) , a ja potrzebuję tego mechanizmu na razie dla serwera lokalnego

http://www.google.com/recaptcha

Mi bardziej chodziło, że raz na trzy razy wpisuje go źle, za prawie każdym razem, muszę odświeżyć około 5 razy, bo za długi/nieczytelny/inne niedogodności. Lubisz frustrować swoich użytkowników? No ale proszę: https://code.google.com/p/recaptcha/wik … pRecaptcha

Co do podania strony, to tak musisz. Po prostu udostępnij swój serwer na porcie 80, twój adres to twoje IP i tyle. Przecież finalnie i tak wszystkie domeny są przekształcane przez DNS na adresy logiczne.

Jeśli jednak pójdziesz po rozum do głowy, naprawdę zrobić kilka obrazków z kształtami i cztery guziki (z odpowiedziami co to za kształt się wylosował - to banał). A ile mniej zdenerwowania.

No dobra, ale jak Twoje problemy z czytaniem i pisaniem mają się do problemu autora wątku? Ja chyba ze 3 razy w życiu musiałem re-captche odświeżyć.

Skąd Ty masz spamboty na lokalnym serwerze? :shock:

A co do tutorialu, to np.: https://developers.google.com/recaptcha/intro Masz tam też do wyboru pluginy dla różnych języków programowania (bo jakoś nie widzę w tym wątku informacji, o który konkretnie Ci chodzi, ale obstawiam, że PHP).

Nie spotkałem się, żeby ktoś używał często re-Capcha poza PHP, dlatego nie ująłem tego :slight_smile:

A potrzebuję tego na lokalnym, żeby sprawdzić, czy zadziała, bo muszę przekazać swój kod dalej.

Jak wpisuję swoje ip to wciąż wyskakuje 404