Jak wykorzystac pamiec dysku D?


(th@les) #1

Przestrzen na dysku C powoli sie zaczyna konczyc,natomiast D jest zupelnie pusty i nie uzywany.Jak zaczac z niego korzystac?

Podobny post pisalem jakis tydzien temu ale na wskazowki(za ktore zreszta dziekuje) nie zdazylem odpowiedziec bo znalazlem sie w szpitalu.Dodam,ze moj system to Vista 32 bit,czyszcze go regularnie CCleanerem,nie nagrywam filmow ani muzyki,nie sciagam zdjec.Te 50 GB na C zajmuja narzedzia (przegladarki Google i Mozilla,CCleaner,aplikacje do drukarki,antywirus,skaner Antimalware, Skype , odtwarzacz VLC,Photoshop i sam system.Nie posiadam zadnych dokumentow.Zdjecia po obrobce i wydrukowaniu wywalam na pendrive.Zatem nie ma co wyrzucic,bo wszystko co znajduje sie na C jest potrzebne do prawidlowej pracy.Prosze o wskazowki jak zaczac korzystac z pamieci D?


(Marek Krakus) #2

Na początek to partycja C i D no chyba że masz 2 twarde dyski.Jeśli jest całkiem pusty to zacznij na początek od zmiany miejsca pliku stronicowania.Przenieś go na D,a tym mykiem zyskasz trochę miejsca na C.Dalej utwórz folder na D o nazwie X-tam możesz zapisywać swoje zdjęcia.

Ps. Jaki masz system vistę czy 7-kę?

Do CCleanera ściągnij sobie CCEnhancer 2.2 stąd http://www.dobreprogramy.pl/CCEnhancer, ... 20019.html poprawia jego funkcjonalność i skuteczność czyszczenia


(antiferno) #3

Mało rozsądne trzymać wszystko na C: ... a jak Ci sie system posypie ? :wink:


(Adam Bialek) #4

Jeżeli to nie są oddzielne dyski a partycje, to zyska trochę miejsca a straci na prędkości działania systemu.


(Darkvifon) #5

Przecież plik wymiany i tak ma na tym samym dysku, więc co za różnica, na której partycji?


(Naatuch) #6

tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html


(Adam Bialek) #7

@Vifon. Różnica jest bardzo duża. Partycje są tworzone od krawędzi dysku do jego środka. Partycja C jest najbliżej krawędzi. Prędkość liniowa dysku jest największa przy jego krawędzi a więc i odczyt będzie najszybszy.


(tores1977) #8

Tak myślę co ci zżarło aż 50 GB, skoro nic tam nie masz, myślę że będziesz mieć tam sporo punktów przywracania systemu, wywal prawie wszystkie, maksymalnie pozostaw 2 ostatnie pozycje