Jak wykupić licencję

witam, jak wykupić licencję do mojego forum, ile to kosztuje ??

jaką licencję chcesz wykupić? co to za forum?

chodzi mi dokładnie o prawa autorskie, forum z turniejami

prawo autorskie do czego? treści?

prawa autorskiego się nie wykupuje, jest ono automatycznie przyznawane w momencie rozpoczęcia pracy twórczej nad dziełem. opisz może dokładniej o co CI chodzi, bo jak na razie to piszesz samymi półsłówkami

nie jestem w tym temacie obiegany, np. na styl, treść, wszystkie prawa zastrzeżone o to mi chodzi

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych

i to w zasadzie wszystko co Cię interesuje, całość napisana jest moim zdaniem średnio trudnym językiem, więc jeżeli Ci zależy możesz przebrnąć przez resztę, ja jako kompletny laik nie miałem większych problemów ze zrozumieniem

daj dobry link bo ten co podałeś jest zły :wink: a tak dokładniej to co muszę zrobić żeby wykupić licencję

link działa. prawo autorskie to nie licencja, prawa autorskiego się nie wykupuje, nabywa się je w momencie rozpoczęcia działania nad jakimś “przejawem działalności twórczej” (utworem). natomiast licencja to jest umową pomiędzy Tobą (posiadaczem praw autorskich), a licencjobiorcą (osobą chcącą skorzystać z Twojego utworu) która określa na jakich zasadach i w jakim zakresie może on z danego utworu korzystać.

no to co muszę zrobić żeby wykupić licencję ?

znaleźć posiadacza praw autorskich o wykupić ją od niego

ile to kosztuje średnio?

ile ‘co’ kosztuje?