Jak wyłączać monitor

Mam takie pytanie,jak coś ściągam i zostało jeszcze dużo,a chciałbym zostawić kompa żeby się ściąganeło to wyłączam monitor.do tej pory wyłaczałem tak normalnie,przyciskiem na minitorze i już,ale może to trzeba zeby sam się wyłączył,tam jak sie ustawia po ilu minutach ma się wyłączyć.Pytam więc jak mam wyłaczać monitor,automatycznie po kilku minutach czy jak do tej pory przyciskiem na monitorze.Nie chce żeby mi się coś porobiło niedobrego z kompem.

panel sterowania -> opcje zasilania i w pierwszej zakładce wybierasz sobie po jakim czasie ma się monitorek wyłączyć :slight_smile:

Hehe. Nie ma znaczenia jak wyłączysz. Nie bój się. “Z guzika” nic niedobrego nie ma prawa się stać. Sam tak wyłączam od 5 lat i do tej pory nie miałem żadnych z tym problemów.

Ruznica jest taka

Z guzika monitora:

Wyłącza się całkowicie Karta graficzna jak i monitor

Z czasu wygaśnięcia

Wyłącza się karta graficzna, a monitor przechodzi w stan czuwania

Obydwie metody prowadzą do wyłączenia karty graficznej i oszczędności energi.

Żadna z metod nie jest w żadnym stopniu szkodliwa. :slight_smile:

A niby jakim cudem, jak komputer pozostaje nadal włączony ??

Widze tutaj DWA sprzeczne TOPICI :? :? :?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

To w takim razie komu wierzyc ??

Mozna włączać i wyłączać monitor na WŁĄCZONYM kompie czy nie ??

Jest to “zdrowe” dla monitora czy nie ??

Skraca jego zywotnosc czy nie ??

W komputerach starszej generacji miało to znaczenie, ale ze względu na komputer (brak odpowiednich zabezpieczeń gniazd do podłączania urządzeń peryferyjnych) i dlatego najpierw włączało się peryferia, a na końcu sam komputer (kolejność wyłączania odwrotna). Teraz raczej nikt nie zwraca na to uwagi i kolejność jest praktycznie dowolna gdyż gniazda sa już odpowiednio zabezpieczone. Samo częste włączanie i wyłączanie całego zestawu skraca jego żywotność, ale chyba lepiej raz na jakiś czas kupić nowe urządzenie, niż płacić kolosalne rachunki za energię elektyczną. 8)

Czyli gdy sciagam cos przez EMULE to moge bez obaw wylaczyc monitor i jak wroce ze szkoly to go wlaczyc ?? 8)

Tak nic sie nie stanie.

Sczerze mowiac to wysuwam zupelnie inne wnioski czytajac ten topic :? :? :?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=414689

piotrekjunior to ustaw na stan czuwania i po sprawie.

Mam LCD i wyłączam z przycisku…I nie wiem w końcu czy to szkodzi kompowi czy nie? :roll: :roll: :roll:

S_e_B_a a czy raczyłeś przeczytać mój powyższy topic ??

No to już kompletnie nic nie wiem :slight_smile: Zdania są podzielone,to że wyłączanie monitora kiedy się chce skraca jego żywotność każdy wie,ale czy moze sie cos stać kompowi albo no nie wiem jednorazowo spalić monitor

Przeczytałem…Lecz po przeczytaniu całego tego topiku ja już zgłupiałem…Jedni mówią tak, drudzy tak…I dlatego sie zapytałem, co robić przy monitorach LCD…

Ja wyłączam monitor z guzika i nic się nie dzieje(monitor CRT) nie bójcie się wyłączać go w taki sposób zapewniam :wink: monitor tak czy tak ma jakąś tam żywotność i czy wyłączasz z guzika czy nie i tak się gasi kineskop,więc z guzika nie ma prawa nic się złego stać,jak monitor ma się rozwailić to się rozwali czy będziesz go wyłączał z guzika czy nie.

Ja tak wyłączałem i teraz przy brzegu monitora i po lewej stronie wyświetlanych elementów (na długości około 2cm po każdym elemencie) pojawiły się jakby delikatne cienie wyświetlanych elementów, ale do końca nie wiem czy to przez wyłączanie na przycisku :confused: