Jak wyłączyć 1 rdzeń. Mam procesor Dwu-rdzeniowy *VISTA*

A, więc potrzebuje wyłączyć 1 rdzeń, aby pewny program mi poszedł i nie resetował mi komputera >.<. Mam Windows Vista. Próbuje i próbuję i nic. Uruchom>msconfig>rozruch>opcje zaawansowane>liczba procesorów>mam tylko 1,a nie 2 jak inni mówią do wyboru, więc ten sposób nie działa. ;/ Szukałem i nic, a jak tu próbuje w wyszukiwarce posprawdzać to pisz spróbuj ponownie za 10min to samo… Bardzo bym prosił o jakis program może? Czekam na Odpowiedzi.

Mój procesor to Intel® Pentium® Dual CPU E2180 @ 2.00GHz, kiedy wchodzę w zakładkę procesory mam takie 2 >.<. Próbowałem 1 wyłączać i też nie działą.

Program który próbuje uruchomić to iMaxMacro (wymaga procesora 1 rdzeniowego).

Pozdrawiam,

Yoooj.

Yoooj ten program na twoim procku 2 rdzeniowym to powinien śmigać, umnie ten program działa elegancko, coś uciebie musi być nie tak :?

może chodzi ci o to CTRL+ALT+DEL, zakładka procesy, prawy klik na program iMaxMacro zaznaczając go - ustaw koligację - odznaczasz 1 rdzeń.

Ten program imaxmacro od razu po włączeniu komputer sięcresetuje, a gdy zmieniam kalibrację to po 5min komp się resetuję bo włączają się inne pliki… :evil: Czekam na wiecej propozycji.

Niestety komp się resetuje i nie może ci śmigać ponieważ do MLE engine potrzebny jest 1 rdzeń x,x

Yoooj to jak bym miał 4 rdzenie i chcial instalowac i uruchomić program, to musze zmniejszać rdzenie =D> =D> :o

po prostu instalujesz i ci musi działać a jak nie to kup procka 1 rdzeniowego :smiley: to ci na pewno pujdzie

Żeby uruchomić ten program potrzebny jest 1 rdzeń jeżeli się nie znasz proszę Cię abyś się nie wypowiadał o sprawach o których nie masz zielonego pojęcia…

Yoooj człowieku to ty chyba nie rozumiesz co do ciebie się pisze, pisze że mam zainstalowany i działa mi stabilnie na viscie i mam procka 2 rdzeniowego, chyba wyraźnie napisałem że mi chodzi :twisted: ty się nie wypowiadaj jak nie umiesz myśleć i rozumować =D>

Jeśli program potrzebuje jednego rdzenia i tylko tak działa, to z jednego skorzysta… i nie więcej :x

Oty Kosz

Przepraszam,ale dołącze sie do pytania,ja też muszę wyłączyć 1 Rdzeń (Pentium-Dual-Core-E2140 1,8 GHz) ponieważ jest uszkodzony/Przepalony, 1 rdzen 1,8Ghz a drugi działa na 450Mhz,w musze to zrobić z poziomu dosa, ponieważ windows nie startuje (widzi tylko tego kulawego rdzenia 450Mhz) Na ekranie wyskakuje komunikat podobny jak przy ustawieniu zbyt dużej rozdzielczości tzn. “System not support this frequency”.