Jak wyłączyć ACPI podczas instalacji Win XP?

Witam chce zainstalować Windows XP oryginalny tak powspominać stare czasy i mam bios obsługujący uefi , po identyfikacji sterowników albo pokazuje się Blue screen lub się zawiesza przy ( starting setup) czytałem na różnych forach i robiłem tak jak opisywano wyłączenie AHCP na Compatible i tak jest to samo nawet jeśli wciskam f7 w trybie tekstowym nie znajduje nic żeby ustawić… czy jest możliwość obejście tego jakoś??

Protokół komunikacji karty sieciowej AHCP nie ma nic wspólnego z instalacją WINDOWSA - to pierwsze

AHCP is an autoconfiguration protocol for IPv6 and dual-stack IPv6/IPv4 networks designed to be used in place of router discovery and DHCP on networks where it is difficult or impossible to configure a server within every link-layer broadcast domain, for example mobile ad-hoc networks.

A jeżeli chodzi Ci o AHCI to:

po pierwsze - nie wiem jaki to bios, to co mam Ci napisać, jest różnie, ale:

na pewno wyłączyć SecureBott

nie możesz mieć Biosu obsługującego UEFI !

Albo masz BIOS albo UEFI

Jak masz UEFI to po wyłączeniu SecureBoot przejść na Legacy

Jeżeli nie masz możliwości ustawienia w tym UEFI na IDE mode to pozostaje Ci zintegrować tego windowsa ze sterownikami od płyty głównej za pomocą nLite i wtedy pójdzie.

Tylko nie wie skąd weźniesz do nowego komputera co ma UEFI sterowniki dla komponentów (grafika itp) pod Windows XP ?

 

 

Nie zainstalujesz XP na nowym lapku z uefi.

ok dobrze wiedziecieć chodziło i mi taki odpowiedzi no mam g40-30 lenovo.

Jeżeli da się wyłączyć SecureBoot i przejść na Legacy albo Another system (jeże li są te opje w UEFI bo nie we wszystlich lapkoch są) i zintegruje XP z AHCI to zainstaluje, tylko nie będzie miał sterowników. Dlaczego niby ma nie zainstalować, przecież można nawet zainstalować Linux ?

Próbowałem instalacji na dellu serii 3000 z i5 broadwell. Pomimo wyłączenia secure boot, wyłączenia uefi można sobie tylko pomarzyć o XP. Wyskakiwał błąd właśnie odnośnie acpi już na początku instalacji z tego co kojarzę.

Wiesz co to bios hybrydowy?

A co ma linux do tak archaicznego systemu?

zawsze odradzam instalacje XP, system jest już stary, nie wspierany przez MS i producentów oprogramowania (też przeglądarki), do tego ma w sobie mnóstwo niepołatanych dziur, już lepiej zainstalować 7 lub nowszy

a jeśli chodzi o laptopy to po pierwsze trzeba sprawdzić czy na stronie producenta są sterowniki pod dany system i najczęściej zmiana systemu na takim sprzęcie to strzał w stopę tworzenie problemów, przez które praca na sprzęcie będzie męczarną

lenovo nie wspiera windows xp… myślałem że np driver booster znajdzie jakieś do xp . . . zresztą chciałem zobaczyć na oddzielnej partycji tego XPeka ale nic się nie dało zrobić , no musiałbym mieć nie pokolei w głowie żebym usunoł 10 a wgrał XP :smiley:

nie pokolei to ma kilku “ekspertów” wyżej

**maciekk26**Jeśli chcesz mieć XP to postaw go na maszynie wirtualnej np. WirtualBox. Mniej bawienia się przy tym będzie.

@up, jak wam trzeba tłumaczyć że xp nie jest wart żadnego zainteresowania? Tym bardziej na nowych  maszynach gdzie nawet go nie uruchomisz a o sterownikach nawet nie wspominając. Chcesz się bawić w takie “dinozaury” kup sobie jakiś złom z pentium 4 i graj w stare gry ale nie oczekuj niemożliwego. Jeśli się zżyłeś z czymś co już nie działa to twój kłopot.

nie zżyłem poprostu chciałem zainstalować… Teraz to 10 jest dla mnie jak Xp w sensie że nie zmienię go na żadnego.

Tak czy inaczej, sterowników do niego nie znajdziesz. Nikt nie piszę sterowników dla systemu który nie wykorzysta możliwości sprzętu oraz jest wycofany z rynku.

Nie trzeba! Jestem w pełni świadomy, tego że XP jest stary i został wycofany z rynku. Po prostu mam maszynę “sprawną” z XP, to chyba nie wyrzucę na śmieci? Do logowania na poczte, czy też na inne konta używam W7. Ale nadal używam XP do starych gier (klasyków) lub się “pobawić” (zmiana wyglądu, modyfikowanie *dll). A jak jeszcze piszę o XP to mam 1,4 GB RAM i co dam mu W7, który sam w sobie “ciągnie” 1 GB RAM!?

To jest fakt. Po co się bawić z nowym sprzętem, który do XP nie posada sterowników? Lepiej kup Sobie @maciekk26 starszą maszynę co ma jeszcze sterowniki pisane na XP

A ja wiem, czy ta 10 jest taka dobra, ja na ten przykład na swoim drugim sprzęcie wolę zostać przy W7, estetyczniejszy, i lepiej mi się na nim pracuje. Kto jak woli :stuck_out_tongue: