Jak wyłączyć Adblocka w Edge

Witam. Próbowałem pobrać FRST z głównej strony, ale pokazuje mi że mam uruchomionego Adblocka lub coś w podobie. Szukałem w rozszerzeniach nie mam tam nic. Może ktoś pomóc, bo nie mam pomysłu niż Bing. Tak a propos dobreprogramy.pl mają przestarzałą wersję FRST, ale to nie przeszkadza aktualizuje się sam, chociaż doszła jedna opcja. Pozdrawiam.

edge://settings/privacy

Tam zmniejsz poziom ochrony prywatności na brak lub podstawowy (znana jako problem dla uBlock Origin jakiego nie da się naprawić często jego filtrami).


edge://settings/?search=dns

Tam dezaktywuj DNS over HTTPS, zwłaszcza jak nie kojarzysz go.

Przykładowo: AdGuard możesz mieć tam ustawiony na blokowanie części ruchu sieciowego (reklamy, śledzenie/telemetria, irytacje np. niewielki odsetek plansz cookies/RODO).


edge://settings/?search=Zwi%C4%99ksz%20bezpiecze%C5%84stwo%20w%20sie%C4%87%20web

Tam najlepiej wyłączyć funkcję (u mnie domyślnie nieaktywna).


edge://extensions/

Tam wyłącz wszystkie dodatki/rozszerzenia.



Więcej nie kojarzę. Na pewno nie warto już używać Edge Legacy 20 – 44 (z silnikiem EdgeHTML 12 – 18).

Używam 116 na Chromium. Pomogło uprawnienia dla tej witryny zmienić z blokuj na pytaj.

Podobne problemy Edge ma na niektórych stronach streamingowych z filmami: każą wyłączyć Adblocka a ja mam Edge golutkiego tak jak M$ go napisał. Na tych samych stronach używam Opery z Adblockiem i uBlokiem i działają.

Będą działać do czasu aż nie uwali ich EasyList na tyle, że nie będą chcieli cofnąć zmian w swoim pliku i Opera będzie problem zlewała.

A żeby było śmieszniej to te blokery potrafią wymusić pominięcie początkowych reklam w darmowych serwisach filmowych. Tych w środku również.