Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje Windows 10 Home?

Witam. Przekopalem forum ale nic na ten temat konkretnego nie znalazłem. A więc tak mam tego nieszczęsnego win10 i po ostatniej aktulizacji nie działała większość gier(GTAV,Fortnite,H1Z1,NFS MostWandet, gry nię są wersjami pirackimi) Więc zrobiłem formata i wgrałem na nowo win10 ale chce wyłaczyć te akutalizacje tylko że to się samo robi bez mojej zgody czy czego kolwiek, ustawiłem Wi-Fi na połączenie taryfowe i nic nie dało, wyłaczyłem w usługach windows update również nic. Za każdym razem instaluje mi się asystent aktualizacji win10 (to go usuwam a i tak po chwili wraca) Ma ktoś jakiś pomysł na to? Bo ręce opadają.

Którą z edycji Windows 10 posiadasz? W Home nie da się chyba - przynajmniej tradycyjnie - w pełni odroczyć aktualizacji.

Spróbuj tak:
(Opis będzie po angielsku, ponieważ nie posiadam wersji polskiej, a swobodne tłumaczenie może tylko namieszać)

Ogólne aktualizacje i programy:

  • Win + R -> services.msc -> Windows Update -> PPM -> Properties -> “Startup” na “Disabled”.

  • Win + R -> gpedit.msc -> Computer configuration -> Administrative templates -> Windows Components -> Windows Updates -> Configure Automatic Updates -> 2x LPM -> i “Disabled”

Sterowniki:

  • Win +R -> sysdm.cpl -> Hardware(zakładka) -> Device Installation Settings -> “No”.

W najnowszym (od 1703), niby można odroczyć na 3 dni i tak w koło Macieju (“active hours”).

proces całkowitego wyłączenia jest dość długi ponieważ aktualziację wymuszają się na różne sposoby po starcie systemu :slight_smile:

Jednymym skutecznym rozwiązaniem jakie udało mi się ogarnąć to :slight_smile:


Uzyć należy powyższe programy upewnić się w usługach że windows update jest wyłączony I co najważniejsze klikając na mój komputer prawym przyciskiem i wchodząc w opcje zarządzaj tam masz harmonogram zadań szukasz tam opcji dotyczących windows update jest od tego osobny folder i usuwasz tam wszystkie zadania z tym związane.

Oczywiście w tej opcji zarządzaj masz tam również usługi szukasz tam windows update klikasz na nią prawym właściwosci i wybierasz typ uruchamiania na wyłączony.

Ta opcja jako jedyna działa na stałe :slight_smile:

powyższa opcja nic nie da bo harmonogram po ponowym starcie systemu i tak włączy windows update. Dlatego trzeba również usunąć wpisy w harmonogramie jak i przez dwslite zablokować dodatkowo poprzez hosts.

1 polubienie

łap NoVirusThanks Win Update Stop :slight_smile , działa i sam korzystam


Nic nie trzeba blokować w hosts.

  1. Należy wyłączyć usługę windows update oraz update orchestrator
  2. Należy wyłączyć (nie usunąć) zadania z harmonogramu które powodują restart WU.

Zamiast kombinować jak łysy koń pod górę polecałbym raczej dojść do przyczyny dlaczego nie działają Ci te gry.
Co dokładnie rozumiesz przez nie działają? Crashują przy uruchomioniu?
Raczej nie jest to kwestia aktualizacji, bo byłoby o tym głośno. Większość osób ma wszystko na bieżąco aktualizowane i nie ma tego typu problemów.

1 polubienie

Dodam jeszcze że edytora zasad grup nie ma w Windows 10 Home, a dopiero w wyższych wersjach. Na szczęście można wgrać nieoficjalnego edytora, który działa, a jego jedyną wadą jest brak j.polskiego.

1 polubienie

Ja bym powiedział, że wadą może być to samo co od tworzenia takiego programu od czasów XP, że tworzy wpisy rejestru w złych miejscach i nagle się okazuje, że coś od takiego zewnętrznego programu pada w systemie lub po próbie przestawienia nie daje nic.

Powinno działać

Ludzie kochają mieszac takimi cudactwamiw systemie bo ich śledzą. Juz wielokrotnie pisałem w różnych miejschac, nie chcesz być sledzony wyłącz internet, smartfon, zamknij sie w bunksze i tam żyj, a nie kombinujesz i za tydzien kolejny post, coś mi sie chrzani w systemie, nie działą mi to i to, i to. Głowa boli od tego bo sami na własne życzenioe sobie krzywde robicie.

1 polubienie

To źle że ktoś chce namiastkę prywatności w kupionym przez siebie systemie? Skoro chce im się o to “walczyć” to też będzie im się chciało naprawiać skutki niepoprawnych działań.
@MarciN8921 możesz użyć programu tinywall który będzie blokował każdą komunikację z internetem, będziesz musiał jedynie ustawić które programy będą miały dostęp do internetu(np. Firefox, Qbittorrent) a reszta aplikacji, nawet systemowych będzie miała blokowane połączenie a zwłaszcza usługa aktualizacji

1 polubienie

Ta namiastka to zawracanie sobie głowy.

Mozna używac jak wspomniałeś firewall w postaci programowej lub coś w rodzaju AuProtect, które maja najdroższe routery Asusa, które oprócz Firewall-a tam jeszcze chronią prywatnośc. Na ile to się sprawdza nie wiem bo ja już mrozstałem się z “Okienkami” na poczet Linuksa.

Można też całkowicie zamknąć zaporę WINDOWS .
-https://goo.gl/photos/qfsAiCsv1a7AR5vg9

Takie ustawienie zapory jest “kłopotliwe” dla osób mniej zaawansowanych tudzież leniwych , ponieważ wymaga dawania niczym nie ograniczonego dostępu do internetu przynajmniej niektórym programom , usługom związanym z procesem SVCHOST.exe (np. W32TIME) , protokołom (np. ICMP4 - PING) i np. : SPOOLSV.exe , PRINTISOLATIONHOST.exe , SPLWOW64.exe etc. dla reguł przychodzących i wychodzących .

Osobno dla : Reguły przychodzące i Reguły wychodzące !!! :
Nowa reguła - Program - Dalej - Ta ścieżka programu : %SYSTEMROOT%\SYSTEM32\SVCHOST.exe - Dalej - Zablokuj połączenie - Dalej - vDomena vPrywatny vPubliczny - Dalej - WINDOWS UPDATE , WINDOWS UPDATE - Zakończ
WINDOWS UPDATE - PPM (lub podwójne kliknięcie) - Właściwości - Programy i usługi - Usługi - Ustawienia - Zastosuj do tej usługi: Windows Update (WUAUSERV) OK
Tak samo postępujemy w stosunku do usługi Windows Orchestrator Service . W sumie należy utworzyć cztery reguły blokujące ! Reguły te można w dowolnym momencie zarówno włączyć jak i wyłączyć .

W10 PRO x64 działa mi na nerwy ! W10 HOME ? Nawet nie dopuszczam myśli “obcowania z tym czymś” ! Jak można było stworzyć coś tak topornego estetycznie , upierdliwego , nieprzyjaznego użytkownikowi i anty-intuicyjnego ? Informatyczny potworek i koszmar !

Jedyną skuteczną metodą jest odcięcie połączenia z Internetem :slight_smile:

Jest to jakieś rozwiązanie , ale jeszcze bardziej radykalny byłby powrót na drzewo !
Wielu forumowych apologetów W10 nie ma “zielonego pojęcia” jakie problemy występują w tym systemie i piszą te swoje peany bez cienia refleksji . To tak jakby stłuc przysłowiowy termometr i twierdzić , że gorączki nie ma ! Twierdzenia i nadzieja , że W10 będzie bezproblemowo działał poniżej SKYLAKE świadczą o nieznajomości rzeczy sprawy . To , że działa (po japońsku czyli jako-tako) nie oznacza , że działa poprawnie . Po co MICROSOFT stworzył tę “biedę” w postaci Podglądu Zdarzeń do którego większości nie chce się zaglądnąć i pochylić czoła nad sygnalizowanymi tam problemami ?

http://www.majorgeeks.com/files/details/stopupdates10.html