Jak wyłaczyć autorozmieszczanie w Windows 7

Witam

Mam Windowsa 7 i brakuje mi tu pewnej opcji jak jest ,Autorozmieszczanie, oraz ,Wyrównaj do siatki,

Otóż problem polega na tym ze nie można rozmieszczać folderów wedle swojego upodobania, tylko jesteśmy zmuszeni dostosować się do rozmieszczania przez komputer. W starszych wersjach windowsa np. XP klikaliśmy prawym i odhaczaliśmy opcje autorozmieszczania i nie było problemu.

Na pulpicie idzie wyłączyć opcje ,autorozmieszczanie, ale dotycz to tylko pulpitu, a ja potrzebuje pookładać sobie foldery na dyskach.

Jeśli ktoś zna odpowiedz to byłbym bardzo wdzięczny

Od razu zaznaczam że nie jestem w 100% pewny tej informacji ale z tego co wiem Windows 7 ma usuniętą tę opcję, masz do wyboru kilka możliwości sortowania, wg. daty, rozmiaru i.t.d. ale własnych ustawień nie wprowadzisz, chyba nawet był poświęcony temat temu zagadnieniu, możliwe że gdzieś w Google jest opis jakiejś modyfikacji dodającej tę możliwość, jednak nie spotkałem się z nim jeszcze, w sumie nie szukałem nawet :wink: , jak bym coś znalazł to dam znać.

http://windows7forum.pl/autorozmieszcze … -1781.html

Dodane 15.03.2010 (Pn) 10:11

A jednak :slight_smile:

Ktoś gdzieś coś tam “pogrzebał” w systemie, bo mu nie pasowała jakaś tam funkcjonalność Eksploratora i… jako efekt uboczny - można włączać/wyłączać autorozmieszczanie także w folderach, nie tylko na Pulpicie.

http://www.winhelponline.com/blog/disab … windows-7/

Manek87 - przeczytaj uważnie powyższą poradę (wpis w blogu). Włączenie autorozmieszczania powoduje pewne zmiany w działaniu Eksploratora. Niby nic poważnego, ale warto wiedzieć co i jak żeby się potem niepotrzebnie nie dziwić/denerwować :slight_smile: