Jak wyłączyć blokowanie reklam przez AdBlock tylko na jednej stronie?

Witam.

Używam przeglądarki Mozilla Firefox. Mam na niej zainstalowanego AdBlocka Plus.

Często oglądam filmy na stronie tvn24.pl. Od jakiegoś czasu AdBlock blokuje nie tylko reklamy, ale też odtwarzanie tych filmów. Czy jest jakiś sposób na to, aby AdBlock nie blokował TYLKO tej jednej strony?  Kliknięcie na ikonce ABP “wyłącz blokowanie na tvn24.pl” nic nie daje.

Czytałem w internecie coś o filtrach, wyjątkach, ale zupełnie tego nie ogarniam.

Jeżeli ktoś wie jak rozwiązać mój problem to bardzo proszę o napisanie tego jak najprościej :slight_smile:

Nie masz czasami zainstalowanego dodatku/programu PrivDog (instaluje się z antywirusem Comodo) lub jakiegoś innego programu do blokowania reklam (oprócz ADPlus)?

Nie. Mam tylko AdBlock Plus.

To dziwne ale z jakiegoś powodu faktycznie wyłączenie blokowania na tvn24.pl nie skutkuje.

Działa natomiast chwilowe całkowite wyłączenie ABP, wybranie opcji “Wyłącz wszędzie” powoduje że odtwarzacz na stronie startuje poprawnie i można oglądać (oczywiście razem z reklamami).

 

Mimo to takie zachowanie odtwarzacza nie jest poprawne bo wymusza całkowite wyłączenie ABP dla wszystkich stron narażając ludzi na pojawianie się złośliwych reklam z innych stron.

Ja bym to zgłosił adminom strony że ich player nie uruchamia się mimo utworzenia wyjątku dla ich strony, to ewidentnie wina ich playera.

Jakiś czas temu wymieniłem z TVN kilka maili na temat tego blokowania, które bardzo mnie wkurzyło  - w komunikacie miałem informację, że materiał wideo został zablokowany z powodu zainstalowanego (!) ADPlus.

Trochę im z tego powodu słownie “nawtykałem” bo jakim prawem sprawdzają co ja mam zainstalowane na komputerze/w przeglądarce. Mogą tylko prosić o wyłączenie na ich stronie oprogramowania blokującego a nie jego pełne odinstalowanie. Żadne sposoby uruchomienia w Firefoksie filmów z TVNPlayer nie skutkowały (nawet ten podany powyżej) - pomagało tylko odinstalowanie ADPlus z przeglądarki. Po pewnym czasie problem ustąpił, wystarczyło, że ADPlus jest wyłączony dla TVNPlayer

Taki sam komunikat mam w przypadku aktywnego programu PrivDog i pomaga jego wyłączenie (nie pomaga zdezaktywowanie blokad w tym programie)

Na stronie tvn24 mam podobnie, ale to jedna na wiele. Dziś, to http://tvn24bis.pl/informacje,187/ukraina-nie-straci-na-zakazie-lotow-nad-rosja-to-symboliczny-gest,457130.html

 

Akurat, niektóre wideo z zawartością treści szpiegującej, lub przekierowującej, jest blokowane dodatkiem DoNotTrackMe, a swoją drogą, adfender blokuje reklamy. Zobaczyłem właśnie takie, od czasu, gdy zainstalowałem DoNotTrackMe. Na ie, gdzie tylko adfender jest aktywny, to wyświetla się monit o aktualizacji wtyczki flash, a mam nowe wtyczki. Dla paru filmików nie będę rezygnował z dobrej ochrony.

 

Nie dam się nabrać. Strona chce mi coś władować, jakieś przekierowujące frame, czy inne szpiegowskie ciasteczko. Pisze, jak wyłączyć ghostery na tej stronie, żeby pozwolić na adocean. O tym tak piszą w necie

http://player.pl/faq/dlaczego-wideo-sie-nie-odtwarza,9374.html

 

Sprawdzałem Ghostery, ale nie miał nic do znalezienia po działającym DoNotTrackMe.

Według mnie, nie zawsze warto być ciekawskim George. Grupa Onet znana ze spamu reklamowego.

Ciekawski GORGE? Aleś to z formułował. przecież i tak reklamy są blokowane ze strony.