Jak wyłączyć czujnik od pasów w Hyundai ix35

Witam,

Od jakiegoś czasu mam okazję jeździć autem - Hyundai ix35. Bardzo irytuje mnie czujnik, który ciągle “pika” gdy nie mam zapiętych pasów. Ma ktoś pomysł jak to można wyłączyć? Po prostu nie lubię jeździć w pasach i muszę zapinać je za plecami, chociaż to nie jest do końca komfortowe.

Nie wiem jak w tym aucie ale ja w innym wkładałem odciętą ze starego auta końcówkę pasa i spokój. Ale nie polecam :slight_smile:

Najprościej i dla laika będzie wzięcie starego pasa i ucięcie tego metalowego ‘zapinacza’.

W razie jakiegoś wypadku lepiej mieć siniak od pasa na klacie, niż: wybić sobie zęby o kierownicę (nie zawsze poduszka zadziała), rozbić głowę o szybę lub wypaść z pojazdu, gdzie już nic nie chroni przed np. uderzeniem w drzewo lub wpadnięciem pod inny pojazd.

Nie życzę Ci, żebyś musiał to sprawdzać na własnej skórze, ale czułem się w obowiązku poinformować :wink:

Mnie kiedyś pasy uratowały życie, więc wiem, że ich zapinanie nie jest bezsensowne.

Swojego życia też nie lubisz :x ? W przypadku wypadku żadna poduszka czy coś ci nie pomoże - wszystko jest zaprojektowany do współpracy z pasami bezpieczeństwa.

Panowie, w dłuższą trasę zawsze zapinam, ale często też jeżdże po miescie - na zakupy - i ciągłe zapinanie i odpinanie pasów jest bardzo irytujące :stuck_out_tongue:

Na pewno nie zirytuje Cię uśmiech chirurga na urazówce, albo św Pietra (czego Ci nie życzę).

Krzychuu warto ryzykować te głupie max 5s dla twojego życia. To jest tylko i wyłącznie głupi i zły nawyk, ja mam taki nawyk wyrobiony że jak wyjeżdżałem autem z garażu by go umyć to zapiąłem odruchowo pasy :P.

W sumie właśnie najwięcej wypadków jest w mieście. Na trasie jak się jedzie ~150km/h to wtedy i pasy nie pomogą.

Co do czujnika, to nie raz widziałem jak niektórzy poprostu zapinają pasy najpierw a później siadają.