Jak wyłączyć Directx11 win XP

Witam mam problem z wyłączeniem Directx11. Wiem że można to zrobić w opcjach graficznych ale nie moge tego znaleźć:/ pomoże ktoś? ?

Skad to wiesz?

Witam nie ma takiej potrzeby ale mogę się mylić ale wydaje mi się że dx11 nie wspiera windowsa xp pewnie z niższej wersji na Twoim miejscu nie kombinowałbym nic przy directx wiem że w ustawieniach może pokazywać inny numer wersji directx ale xp korzysta z niższej wersji na 100 proc pozdrawiam.

na innym forum mi poradzili żebym to wyłączył bo mi się gra zacina i mi zawiesza komputer . Wyłączecie dx11 podobna ma coś pomóc

W jaki sposób chcesz wyłączyć DirectX 11 skoro wsparcie w XP skończyło się na wersji 9? = Nie masz i nie będziesz mieć tej wersji, gry działają u ciebie w oparciu o wersję 9…

Instalowałeś jakiś nieoryginalny DirectX?

nie mam pojęcia :stuck_out_tongue: nie ja się wcześniej zajmowałem komputerem tak że jeszcze nie ogarniam za bardzo. A macie jakis pomysł czemu gra się po chwili od włączenie wiesza (cały czarny ekran i nic się nie da zrobić)

Jak podasz co to za gra, czy jest oryginalna i jakie parametry ma twój komputer to może będziemy mieli jakiś pomysł.

System operacyjny Windows XP nie obsługuje DirectX 11 a jedynie tylko DirectX 9 (można było pokombinować, aby chodził DirectX 10 ale były to autorskie paczki i nie zawsze się sprawdzały).

Teraz żeby sprawdzić jaki faktycznie masz zainstalowany DirectX kikamy na Start => Uruchom i w pole wpisujemy dxdiag a następnie enter.

Otrzymasz pełną informację o systemie a w tym jaki masz zainstalowany DirectX.

Czasami bywa że instalowana gra proponuje instalacje DirectX w wersji 9,10 lub 11.

Nieumiejętne odznaczenie/zaznaczenie danej opcji może spowodować niepełną instalację (w tym wypadku) DirectX co może powodować błędy w danej aplikacji.

Reasumując.

Sprawdź jaki masz zainstalowany DirectX metodą jaką Ci podałem (lub inną – wedle uznania) a wtedy będziesz wiedział czy masz ten DirectX 11 czy też nie.

Dodatkowo możesz sprawdzić czy Twoje karta graficzna obsługuje DirectX w wersji 10 lub 11.

ta gra to Dragon Age II, sprawdzilem tak jak napisales. Mam directX 9.0c zainstalowanie nowszego albo poprostu wyłączenie tego może pomóc z ta grą?

A może po prostu masz za słaby komputer? Podaj PEŁNĄ specyfikację.

wątpie żeby był za słaby bo mi wszystkie najnowsze gry śmigają bez problemów

No to w takim razie temat do zamknięcia, odpowiedź uzyskałeś, WinXP nie wspiera dx11 więc nie ma możliwości wyłączenia go, gra tak czy siak działa u ciebie na dx9.

Szczerze wątpię by najnowsze gry śmigały ci bez problemów, choćby z racji tego, że XP nie jest w stanie wykorzystać potencjału nowych maszyn, niezbędnego do płynnego działania nowych gier. Ale skoro nie chcesz podać specyfikacji, to może masz jakiś superwydajny, tajny, rządowy komputer, który po prostu tej jednej gry nie lubi i nic tu po naszych chęciach pomocy.

Ostatni kompatybilny DirectX dla systemu operacyjnego Windows XP jest oznaczony numerem DirectX 9.29 z datą wydania 27.06.2010r do pobrania: http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

Faktycznie mógłbyś podać specyfikację komputera gdyż na 100% jestem pewny, że „zacinanie się” gry jest spowodowane problemem sprzętowym a nie systemowym.

Zacznijmy rozmowę od tego że DirectX dzieli się na wspierany przez GPU karty i wspierany przez system operacyjny tzn jeżeli masz kartę zgodną z DX11.1 a system który wspiera DX9c to uruchomisz programy które wspierają do DX9c poniewasz system nieobsługuje nowszych bibliotek pomimo tego ze GPU karty obsługuje nowsze biblioteki. Tak samo jest odwrotnie jak masz GPU które wspiera np: DX10 a system który wspiera DX11 to programy korzystające z DX11 nieuruchomią się na systemie który posiada biblioteki DX11 poniewarz GPU karty nieobsługuje DX11 a jedynie DX10.

Do tego pakiet który polecił SnykeShadow wymagany jest na systemach Windows 2000/XP/Vista/7/8/8.1 poniewarz aktualizuje rodzinę bibliotek DX9 i DX10.

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

a zainstalowanie nowszych sterowników może coś pomóc ?

To zależy, sterowniki zawsze powinno się aktualizować, ale nie zawsze ma to wyraźny wpływ na wydajność komputera. Jeśli posiadasz stare, kilkuletnie sterowniki, wtedy może zobaczysz różnice. Producenci dopieszczają również sterowniki dla najlepszych kart z najwyższych przedziałów cenowych, wtedy każda cyferka przy wersji sterownika ma znaczenie.

Chłopie, dasz się przekonać i podasz jaki jest Twój sprzęt? Wbrew pozorom, to może bardzo pomóc, jeśli chodzi o zawieszenia się gry.

Swoją drogą, aż strach pomyśleć jakie to straszne forum było, na którym kazali Ci “wyłączyć Directx11” na XP.