Jak wyłączyć dostęp do internetu aplikacji?

Hej istnieje jakiś sposób abym mógł wyłączyć dostęp do internetu konkretnej aplikacji? W sensie chodzi mi głównie o to, żebym miał np. wifi włączone, ale aplikacja z niego nie korzysta czyli jakbym jego nie miał widocznego. Może to być wyłączenie/ukrycie przed daną aplikacją tego wifi

Dużo zależy od nakładki, czy taka funkcja jest.
W MIUI np. w szczegółach aplikacji można zaznaczyć dostęp do WiFi i osobno do danych mobilnych, a także czy może używać neta w tle. (jak np. wyłączysz ekran)

@Domker Czyli pobrać “MIUI” i znaleźć tam te apke i sprawdzić czy da się wyłączyć jej uprawnienia do wifi i danych komórykowych?

Nie. MIUI jest w smartfonach Xiaomi. Dałem tylko przykład. Każdy producent implementuje sobie po swojemu takie rzeczy w nakładce.
Nie wiem jakiego masz smartfona, więc rzuciłem przykładem, gdzie takowe ustawienia mogą się znajdować.
Jeżeli twoja nakładka producencka nie ma takich ustawień to zawsze możesz użyć zewnętrznej aplikacji jednak ze względu na ograniczenia uprawnień normalnych aplikacji nie systemowych może nie być tak równie skuteczna, co funkcja wbudowana w nakładkę producencką.

A w samsungu jak to wygląda?

2019 rok a ludzie dalej nie widzą co to jest firewall…

W telefonie? Mogę Cię prosić o pomoc, bo ta odpowiedź nic nie wnosi

W Samsungu patrzyłem to idzie ograniczyć tylko dane w tle i ogólnie dane mobilne.

Zainstaluj sobie typowy Firewall np. z lepszych NoRoot Firewall (https://play.google.com/store/apps/details?id=app.greyshirts.firewall)
Działa to na zasadzie, że apka robi coś w rodzaju lokalnego VPN służącego do filtracji ruchu sieciowego, bo na niezrootowanym Androidzie niestety nie można inaczej :stuck_out_tongue:
NetGuard też jest ok. jeżeli tamta Ci nie przypasuje.

NetGuard polecam zamiast NoRoot ma więcej możliwości i nie zjada tyle bateri

Dodatkowo możesz zainstalować program do restrykcji, aby ograniczyć możliwości odczytu i zapisu danych w telefonie , czy też monitor uruchamianych aplikacji.

m.in Appguard czy XPrivacyLua