Jak wyłączyć dźwięki z Win7, na Win10?

Ostatnio zaktualizowałem komputer, z Win7 do Win10. Nie robiłem czystej instalacji.
Po włączeniu komputera, w momencie gdy mam zalogować się do systemu, słyszę dźwięk startu Windowsa taki, jaki występuje na Win7. Nawet przełączając się między folderami, jest dźwięk, który występuje na Win7. Próbowałem czegoś poszukać w ustawieniach dźwięku systemu, lecz bez zmian. Myślałem że tam przywrócę dźwięki systemu, do domyślnych ustawień. Co zrobić w tym przypadku?

No proszę cie… :wink:

1 polubienie

Tak, to zdążyłem odznaczyć, nie wspomniałem o tym. :wink: A co z pozostałymi dźwiękami?

A jak pozmieniasz w schematach, ewentualnie przejrzysz i wyłączysz w “Zdarzenia programu”?

W schematach mam “domyślnie dla Windows”. Spróbuje coś pokombinować tam.


Nie mam pojęcia. W ścieżce C:Windows:media są pliki (dźwięki wav) od Win7, których nie mogę nawet usunąć.

Ale przecież każdy dźwięk można przypisać dowolnie do każdego zdarzenia:

Bo brak ci uprawnień. To może zrobić “Administrator”. Poza tym ścieżka w Windows to
c:\Windows\media\

Ok, dzięki. Wyłączyłem dźwięki tam, gdzie chciałem. Wszystko jest już ok.

1 polubienie

Nie wiem jak to możliwe, ale dźwięki, które wyłączyłem, wróciły po ponownym włączeniu komputera.

Może zmieniałeś kompozycje pulpitu to i się zmieniły ustawienia muzyczne (na jakieś podstawowe z twoich)?

Raczej nie, chociaż byłoby to możliwe. Używam od lat domyślnego stylu.


Ok. Nie zapisałem wcześniej schematów dźwięków, które były przeze mnie zmodyfikowane.