Jak wyłączyć firewalla? pisze, że mam włączony firewall!

Mam windowsa xp. Kilka godzin temu zainstalowalem gierke counter strike 2D :slight_smile: ( http://www.cs2d.com ). Problem pojawia się kiedy probuje zagrać przez internet. Nie pokazuje mi sie lista serverów - zamiast tego napis, żebym sprawdził konfigurację swojego firewalla i sprobował ponownie. Na stronie tej gry w dziale faq przeczytalem, że windows xp ma wbudowany firewall, ktory uniemożliwia gre - i nalezy go oczywiscie wylaczyc…

… i tu pojawia sie problem, bo ja ten firewall mam wyłączony!. Wchodzę do panelu sterowania -> otoczenia sieciowe -> na karcie radiowej prawy przycisk, wlasciwosci i tam jest zakladka gdzie mozna wylaczyc ochrone kompa. Ta ochrona byla juz u mnie odznaczona, wiec nic nawet nie musialem zmieniac.

W grze nadal pojawia sie ten problem, a ja nie wiem co robić. Jak sprawdzic czy mam wlaczonego firewalla? nie uzywam innych tego typu programow - jedyne co mam wlaczone to antywirus - Awast. Nawet jak go wylacze to nic nie pomaga.

Co mam zrobić?

Prosze pomocy…

A nie masz innego firewalla??

Nie mam innego firewalla :confused:

Może spróbuj całkowicie wyłaczyć usługę firewall’a na czas grania. w tym celu ->Panel sterowania->narzędzia administracyjne->usługi->zapora systemu windows/Udostepnianie połaczenia internetowego->klikasz PPM (prawy przycisk myszy) na zatrzymaj.

Problem w tym ze ja mam ta zapore juz wylaczona :frowning: i nadal nie dziala…

Co mam zrobic?