Jak wyłączyć funkcję Bitlocker?

Witajcie kilka formatów temu włączyłem sobie Bitlockera na dyski, dzisiaj po nowym formacie chciałem ją wyłączyć…

Kiedy chcę odblokować pisze, że dysk systemowy musi być chroniony tą funkcją, kiedy chcę dodać ją do dysku C mam taki komunikat:

“W tym komputerze musi być obecne zgodne urządzenie zabezpieczeń modułu TPM, jednak moduł ten nie został odnaleziony. Skontaktuj się z adminem systemu”…

Jestem na koncie administratora.

Sterowniki do chipsetu zainstalowane?

Domyślam się, że wcześniej na dysku, dyskach nie był instalowany system operacyjny, tak?. Włączyłeś szyfrowanie,sformatowałeś dysk, zainstalowałeś system i chcesz wyłączyć szyfrowanie,tak?. Posłuchaj, Moduł TPM jest to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trusted_Platform_Module dzięki któremu jest możliwe szyfrowanie dysków na których znajduje się system operacyjny. Zainstaluj Windowsa na dysku który nie jest szyfrowany BitLockerem, podepnij dysk z którym masz problem jako zewnętrzny lub wewnętrzny "SLAVE"następnie zrób format tego dysku i dopiero zdejmij blokadę szyfrowania. Tyle mojej rady, zrobisz jaj uważasz.

No cóż. W momencie zaszyfrowania (włączenia funkcji Bitlocker) dysku / partycji wygenerowany został kod dostępu (może być przechowywany na np. Pendrivie) i dlatego w chwili obecnej nie masz dostępu do zaszyfrowanej części dysku. Drugiego nie wygenerujesz (przynajmniej nie teraz). Albo znajdziesz zapisany wcześniej klucz albo będzie konieczny cały format dysku z poziomu innego systemu operacyjnego i przywrócenie właściwego MBRu dysku.

Hmmm mam Dyski C,D,E,F na C nie włączałem Bitlockera nigdy ponieważ się nie dało, to dlatego też nie dochodziłem nigdy do tego o co kaman, Bitlockera mam na dyskach D,E,F aby wejść na dysk po restarcie systemu wystarczy, że wpiszę swoje hasło ustalone przy włączeniu Bitlockera na tych dyskach kiedyś tam…

Klucz mam ponieważ kiedy sobie odblokuję dyski hasłem to można w każdej chwili wydrukować klucze.

Ale tu nie o klucze, nie o inne tego typu chodzi tylko o wyłączenie Bitlockera na tych dyskach na których on jest, na C nigdy go nie było…

Na dysku z włączonym Bitlockerem kliknij PPM i wybierz Zarządzaj Funkcją Bitlocker. Wyświetli się Menu (przynajmniej powinno), w którym będziesz miał możliwość usunięcia hasła (powinno przywrócić pełną funkcjonalność dysku czyli wyłączenie Bitlockera) powyższą operację powtórz dla każdego z dysku.

Nie hasła nie można usunąć ponieważ jak pisze, to jest jedyna metoda odblokowania …

Czyli rozumiem, że takiego Menu pod PPM nie Masz?

przechwytywanieq.th.png

Mam takie menu i wyskakuje taki komunikat jaki podałem.

Pozostaje w takim razie Panel Sterowania -> System I Zabezpieczenia -> Szyfrowanie Dysków Funkcją BitLocker - przy ikonach każdego z dysków są informacje: Włącz Funkcję BitLocker (dyski niezaszyfrowane) lub przy dyskach zaszyfrowanych: Zarządzaj Funkcją BitLocker, Wyłącz Funkcję BitLocker. Masz takie coś? Jeśli tak to powinieneś bez problemu wyłączyć szyfrowanie.

O super dzięki :wink:

Przez Panel Starowania poszło odszyfrować dyski :slight_smile: A klikając prawym przyciskiem na danym dysku i zarządzając tam funkcją BitLocker to nic się nie zdziała :smiley: dzięki i pozdrawiam :wink:

Witam
Dawno temu uzylem BitLockera na jednym z dyskow (dodatkowym nie systemowym) pomimo ze mam wszystkie kody (kartka z kodami) wpisujac je nie chcialo na stale usunac blokady.
Wszedlem na panel sterowania wybralem wylacz F Bitlocker i wydawalalo sie ze juz wszystko jest ok ale teraz mam ciagle status odszyfrowywanie/wstrzymane… dostep do dysku jest ale raz pokazuje ze mam wolne 6gb dystk 1TB a raz tyle ile faktycznie.
Jak sobie z tym poradzic?