Jak wyłączyć indeksowanie dysków na wszystkich dyskach?


(Dawiddek55) #1

Wiem, że da sie to zrobić, bo czytałem na onet.pl, gdzieś był o tym artykuł, jednak u mnie sposób który tam był nie działa.Wiem, można wszystkie dyski, oprócz systemowego usunąć z indeksowania, jednak długo sie to u mnie robi, a w opcjach pisze, że indeksowanie jest tylko włączone do podstawowych folderów systemu, które nie zajmują dużo a jednak dysk mieli dłuugo, i mój dysk jest na wykończeniu i muszę wyłączyć tą opcję, bo niedługo dysk może się po prostu zepsuć, ponieważ jest już dosyć stary. Jak wyłączyć tą u mnie zbędną usługę, bo szukam czegoś raz na miesiąc? Jakie jeszcze usługi powoduja pracę dysku? I jak je wyłączyć? Chodzi mi o to, aby dysk przez żadne usługi nie mielił przy starcie.


(Vm2301) #2

w Viście, to chyba Panel sterowania-->System i konserwacja-->opcje indeksowania


(Dawiddek55) #3

tam właśnie mi pokazuje, że indkesuje tylko menu start u chyba folder Użytkownicy, nic pozatym. jak nie indeksuje to od czego jeszcze może tam dysk mielić i jak to wyłączyć?


(Vm2301) #4

Może te wskazówki pomogą:

http://www.tricks.com.pl/usluga-indekso ... ows-vista/


(ybu) #5

j.w + http://nedds.pl/lofiversion/index.php?t134293.html


(Dawiddek55) #6

niestety nie pomogło, w opcjach indeksowania wszystkie lokalizacje są odznaczone, wszystkie, a dysk mieli, więc tego przyczyna musi być jakaś inna, co jeszcze może zamulać dysk?


(Vm2301) #7

http://www.xp.net.pl/art/vista_opt.html


(Alden Jone) #8

Wejdź w panel sterowania --> usługi i wyłącz usługę indeksowania


(Dawiddek55) #9

ok, już wyłączyłem indeksowanie, ale dysk muli, i to jakaś inna usługa go zamula, co jeszcze może go zamulać?


(jan1) #10

To mielenie odbywa się cały czas, czy np.podczas przeglądania internetu?


(Dawiddek55) #11

tak, niezależnie od tego co robię, po włączeniu po załadowaniu wszystkiego 2 minuty przerwy i mielenie, gram, przeglądam neta i mieli na okrągło ok. 30 minut, później przestaje.


(jan1) #12

Otwórz Menedżer zadań i zobacz jaki proces w tym czasie przejawia zwiększoną aktywność.


(Dawiddek55) #13

Właśnie dziwne to jest, bo klikam pokaż procesy wszystkich użytkowników i niestety, nic nie bierze więcej niż 5% w spoczynku :slight_smile: A zaulenia dysku nie mam nigdzie pokazanego.


(jan1) #14

viewtopic.php?f=22&t=212122&p=1416924