Jak wyłączyć indeksowanie dysków na wszystkich dyskach?

Wiem, że da sie to zrobić, bo czytałem na onet.pl, gdzieś był o tym artykuł, jednak u mnie sposób który tam był nie działa.Wiem, można wszystkie dyski, oprócz systemowego usunąć z indeksowania, jednak długo sie to u mnie robi, a w opcjach pisze, że indeksowanie jest tylko włączone do podstawowych folderów systemu, które nie zajmują dużo a jednak dysk mieli dłuugo, i mój dysk jest na wykończeniu i muszę wyłączyć tą opcję, bo niedługo dysk może się po prostu zepsuć, ponieważ jest już dosyć stary. Jak wyłączyć tą u mnie zbędną usługę, bo szukam czegoś raz na miesiąc? Jakie jeszcze usługi powoduja pracę dysku? I jak je wyłączyć? Chodzi mi o to, aby dysk przez żadne usługi nie mielił przy starcie.

w Viście, to chyba Panel sterowania–>System i konserwacja–>opcje indeksowania

tam właśnie mi pokazuje, że indkesuje tylko menu start u chyba folder Użytkownicy, nic pozatym. jak nie indeksuje to od czego jeszcze może tam dysk mielić i jak to wyłączyć?

Może te wskazówki pomogą:

http://www.tricks.com.pl/usluga-indekso … ows-vista/

j.w + http://nedds.pl/lofiversion/index.php?t134293.html

niestety nie pomogło, w opcjach indeksowania wszystkie lokalizacje są odznaczone, wszystkie, a dysk mieli, więc tego przyczyna musi być jakaś inna, co jeszcze może zamulać dysk?

http://www.xp.net.pl/art/vista_opt.html

Wejdź w panel sterowania --> usługi i wyłącz usługę indeksowania

ok, już wyłączyłem indeksowanie, ale dysk muli, i to jakaś inna usługa go zamula, co jeszcze może go zamulać?

To mielenie odbywa się cały czas, czy np.podczas przeglądania internetu?

tak, niezależnie od tego co robię, po włączeniu po załadowaniu wszystkiego 2 minuty przerwy i mielenie, gram, przeglądam neta i mieli na okrągło ok. 30 minut, później przestaje.

Otwórz Menedżer zadań i zobacz jaki proces w tym czasie przejawia zwiększoną aktywność.

Właśnie dziwne to jest, bo klikam pokaż procesy wszystkich użytkowników i niestety, nic nie bierze więcej niż 5% w spoczynku :slight_smile: A zaulenia dysku nie mam nigdzie pokazanego.

viewtopic.php?f=22&t=212122&p=1416924