Jak wyłączyć insider preview

Jak w temacie. Niby sprawa błaha, ale niestety nie. Zobaczcie na zrzucie ekranu. Niestety nie mogę znaleźć informacji na sieci jak wyłączyć tą zarazę.

 

Pomóżcie, proszę!

Dodam, że jestem zalogowany jako administrator.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Clipboard01.jpg

 

Się zalogowałem. Ale tam nie ma w ogóle Insider preview.

 

 

Schowek012.jpg

Zaloguj się na koncie Microsoft na którym zostało uruchomione pobieranie aktualizacji Insider Preview.

Microsoft nie daje możliwości przekształcenia Windowsa 10 Insider Preview w zwyczajnego Windowsa 10. Po zalogowaniu się na konto MS z którego była włączona ta funkcja, pojawi się przycisk zatrzymaj kompilacje Preview na parę dni, i nic więcej, a w tym samym okienku wyświetli ci się że musisz zainstalować system od nowa w wersji czystej a nie preview. Na szczęście jest to o tyle proste że po pobraniu odpowiedniego pliku ISO przez menedżera aktualizacji ze strony Microsoftu (w programie wybierasz opcję: inny komputer, oraz odpowiednią wersję systemu), po prostu otwierasz ten plik jak folder i wybierasz setup.exe. Niestety aplikacje i ustawienia systemowe nie zostaną zachowane, ale z tego co pamiętam pozwala on zachować pliki osobiste w tych samych miejscach, a jeśli są tam ważne dane to i tak warto zrobić bezpieczną kopię zapasową na wszelki wypadek.

Ja miałem opcję całkowitego wyłączenia Insider Preview. Może w nowszych wersjach to zmienili.

Być może to było całkowite zatrzymanie kompilacji Preview która była w wersjach Pro i Enterprise Preview (zwykłe Enterprise nawet nie ma funkcji Preview). Microsoft nigdy nie pozwalał na bezpośrednią konwersję Windows 10  Insider na Windows 10.

 

Edit: Oho, być może się pomyliłem, Microsoft zezwala na wypisanie urządzenia z wersji Insider Preview, ale niestety tylko tyle informacji znalazłem tu, więcej info można znaleźć używając wcześniej wspominanego przycisku Zatrzymaj kompilacje.

W sumie posiadam Windows 10 Pro i może właśnie dlatego miałem taką opcję. Chociaż chyba wszyscy uczestnicy programu Insider dostali licencję na Pro.

 

P.S. Ja w wersji Enterprise mam funkcję Preview.