Jak wyłączyć integre w laptopie ASUS

Witam chciałbym wyłączyć kartę zintegrowaną w moim Asus-ie X750LB

 Nie potrzebna mi jest ona +kradnie mi ram, bo mam 4GB tylko a widnieje w systemie win 8.1 tylko 3.88

 

Ktoś pomoże ? 

Właśnie jest ona ci bardzo potrzebna. Utracisz wtedy możliwość wyświetlania obrazu. Windows bez interfejsu graficznego jest bezużyteczny. Nie zadziała tu wytłumaczenie: mam przecież drugą kartę graficzną! Monitor laptopa, lub zewnętrzny są podpięte do tej właśnie integry i bez integry twój laptop po prostu nie będzie działał. Przecież 128 MB RAM to jest na tle 4 GB śmiesznie mało. Gdyby brało np. 512 MB RAM to OK ale nie 128 MB.

Zresztą chyba prawie żaden producent nie udostępnia takiej opcji w laptopach.

 

Nie ma takiej możliwości, możesz wyłączyć tylko kartę dedykowaną.

Chyba zależy od laptopa, w asusie k50AB jest opcja wyłączenia integry (Radeon HD 3200) zostaje wtedy tylko Radeon HD 4570

to pewnie tylko w stacjonarkach się je wyłącza tak ? kurde źle pomyślałem, a kto zna mój bios żeby tam coś poustawiać jak należy ? 

NIKT, oprócz ciebie. To ty masz dostęp do swojego BIOS-u, jeśli umiesz wystarczająco język angielski i znasz nazwy technologii i to w jaki sposób działają (a przynajmniej czy mają być włączone na ON) to poradzisz sobie z ręczną konfiguracją.

 

A co chcesz tam zmieniać?

 

A poza tym jest OK - masz zarezerwowaną pamieć dla integry i tak zostanie.

Jest sposób by to zmienić i wyłączyć integrę ale jest to możliwe jeśli potrafisz choć trochę naprawiać sprzęt tego typu bo niestety karty GTX do laptopów nie mają interfejsu graficznego i musiałbyś wgrać zmodyfikowanego biosa i parę sterowników, potem otworzyć lapka i przylutowac mały kabelek w odpowiednie miejsce do płyty głównej i jest ale twój monitor pewnie nie ma 250 Hz tylko z 60 wiec nie polecam XD