Jak wyłączyć internet NOKIA

Cześć,

Przedwczoraj podpisałem umowę w ORANGE.

Wziąłem sobie NOKIE C3 z Wi-Fi.

W domu mam router, przez który się łącze, lecz cały czas pobiera mi opłaty za to!

Jest jakiś kod wyłączający internet w telefonie?

Można usunąć profil transmisji danych i wtedy będzie pytał czy połączyć przez Wi-Fi lub w ustawieniach łączności ustawić tylko Wi-Fi jako domyślny sposób łączenia się z internet.

Warto również zajrzeć do instrukcji obsługi.

Więc tak, jeśli korzystasz z wbudowanej przeglądarki to przy menu “Wybierz połączenie” nie wybieraj “Internet” i nazwa Twojej sieci, tylko “Szukaj WLAN”.

Inna opcja: Menu > Panel Ster. > Łącza > Kreat. WLAN > Tutaj wybierasz sieć i “Rozp. przegląd. internet.”

No i moja ulubiona opcja ;], ściągasz Opera Mobile, i wybierasz: Ustawienia > zaawansowane > połączenie > Easy WLAN.

Tak wybierając połączenie sieciowe musisz się połączyć korzystając ze swojego routera, a co za tym idzie bez dod. opłat. Na początku myślałem o takiej opcji jak mPiter pisał, żeby usunąć połączenie z ustawień, ale pakiety coraz tańsze, więc mogą się przydać, a od początku konfigurowanie znowu przysporzy problemów.

Chyba chodziło Ci o Operę Mini, gdyż Nokia C3 nie pracuje na Symbianie. Reszta jak najbardziej prawda.

Nie ma tu czegoś takiego.

Chyba Ci się telefony pomyliły…