Jak wyłączyć kartę graficzną zintegrowaną?

Witam

 

Mam laptopa który ma dwie karty graficzne: zintegrowaną i dedykowaną. Kupiłem grę PES 2014. Nie mogę w niej ustawić większych detali bo wykrywa mi kartę graficzną zintegrowaną, która nie pozwala na większe detale. Chciałbym ją wyłączyć, aby komputer wyrywał tylko grafikę dedykowaną. Jak to zrobić? Za pomocą jakiegoś programu, w BIOS’ie czy wystarczy w menadżerze urządzeń kliknąć “wyłącz” ?

 

Pozdr

 Kiedy notebook ( laptop) jest podłączony do gniazdka sieciowego, komputer może używać dedykowanej karty graficznej AMD Radeon , związane jest to z dużym poborem mocy(prądu) przez wymienioną grafikę …

co do przełączania w/w kart  - możesz zrobić to w BIOS-ie , niektóre modele laptopów  mają specjalny suwak albo klikasz prawym klawiszem myszki - opcje konfiguracja przełączania grafiki - tam ustawiasz do jakich gier ma być używana 2 karta graficzna(dedykowana)

Nie wiem jaki laptop jaka grafika. Prawym myszy na ikonie gry szukaj opcjo uruchom z procesorem graficznym i wybierz kartę dedykowaną. W niektórych laptopach nie da się uruchomić wydajniejszej grafiki przy pracy jedynie na baterii bądź uruchomiona może zostać na niskich taktowaniach.

Nie wyłączysz karty grafiki zintegrowanej.

Laptop to lenovo Z580. Karty to intel hd graphics 4000 i gf 635